January 29, 2022

SpaceX po planifikon të përdorë C02 në atmosferë si karburant për raketat

Friday, 17 December 2021 07:02
Elon Musk ka treguar së fundmi në Twitter se kompania e tij ka në plan përdorimin e C02 nga atmosfera si një karburant për raketat…

Roboti i ri me katër rrota nga Hyundai është dizenjuar për të mbajtur gjithçka që ju keni nevojë

Friday, 17 December 2021 06:57
Prodhuesi koreano jugor i makinave, Hyundai, është mësuar me prodhimin e makinerive që lëvizin, mirëpo kësaj here makineria e prodhuar prej tyre është në një…

Shkencëtarët sapo gjetën një volum të konsiderueshëm me ujë brenda Valles Marineris të planetit Mars

Friday, 17 December 2021 06:54
Shkencëtarët kanë bërë një zbulim historik në planetin Mars, pasi kanë gjetur sasi të konsiderueshme uji që fshihen brenda Valles Marineris. Ky zbulim u bë…

Studentët shqiptarë të programit “Seeds for the Future” nga Huawei marrin pjesë në samitin e talenteve digjitale në Helsinki

Thursday, 16 December 2021 18:09
Dy studentë nga Shqipëria që kanë ndjekur programin ndërkombëtar intensiv 8-ditor “Seeds for Future” gjatë muajit maj, kanë qenë të ftuar në samitin e organizuar…

5 pozicionet më të kërkuara të punës në fushën e teknologjisë për vitin 2021

Thursday, 16 December 2021 09:54
Ndërkohë që bizneset dhe shoqëria në tërësi po ndërthuren më shumë me teknologjinë, vihet re një kërkesë e madhe për individë me aftësi në fushën…

Anija kozmike e NASA futet për herë të parë në atmosferën diellore

Thursday, 16 December 2021 01:28
Një anije kozmike e NASA i është afruar diellit më tepër se kurrë më parë, duke u futur kështu në atmosferën e njohur si corona.…

IBM dhe Samsung tregojnë se dizajni i ri i proçesorëve mund të rrisë jetëgjatësinë e baterisë në smartphone deri në një javë

Thursday, 16 December 2021 01:21
IBM dhe Samsung kanë prezantuar avancimin e tyre më të fundit në dizajnin e proçesorëve gjysëmkonduktor: një vendosje e re vertikale e tranzistorëve në çip.…

Ja cilat janë punët më të paguara në fushën e teknologjisë në 2021

Wednesday, 15 December 2021 12:39
Sipas një studimi të kryer nga Indeed, 93% e punonjësve në fushën e teknologjisë citojnë pagesën si një nga faktorët kryesorë në zgjedhjen e një…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019