December 03, 2022

More News

Ky aplikacion i ri që po përpiqet të sjellë iMessages në Android duket se ka gjetur “formulën sekrete”

Ky aplikacion i ri që po përpiqet të sjellë iMessages në Android duket se ka gjetur “formulën sekrete”

Dec 03, 2022 Apps

Prej shumë vitesh, aplikacioni që bënte diferencën midis përdoruesve të iPhone dhe atyre të Android ka qenë dhe mbetet iMessage. Përdoruesi e iPhone p...

Tekken 8 konfirmon se do të marrë pjesë në The Game Awards gjatë javës së ardhshme

Tekken 8 konfirmon se do të marrë pjesë në The Game Awards gjatë javës së ardhshme

Dec 03, 2022 Gaming

Tekken 8 është një ndër lojrat e konfirmuara të cilat do të marrin pjesë në The Game Awards gjatë javës së ardhshme. Adresa zyrtare e Tekken në Twitte...

Shërbimi Emergency SOS satelitor i iPhone 14 shpëton një person të ngecur në Alaskë

Shërbimi Emergency SOS satelitor i iPhone 14 shpëton një person të ngecur në Alaskë

Dec 03, 2022 Mobile

Me lançimin e iOS 16.1, Apple prezantoi dhe shërbimin Emergency SOS satelitor që është dizenjuar për të lejuar përdoruesit e iPhone 14 të kontaktojnë ...

Startup-i hollandez nis prodhimin e makinës së parë në botë të fuqizuar nga energjia diellore

Startup-i hollandez nis prodhimin e makinës së parë në botë të fuqizuar nga energjia diellore

Dec 02, 2022 Cars

Startup-i Lightyear nga Hollanda sapo ka nisur prodhimin e serisë së parë të makinave elektrike të cilat e gjenerojnë energjinë e tyre direkt nga diel...

BMW dizenjon sistemin e amortizimit që kthen rrugët me gropa në burim energjie.

BMW dizenjon sistemin e amortizimit që kthen rrugët me gropa në burim energjie.

Dec 02, 2022 Cars

Gropat në rrugë mund të jenë shumë të bezdisshme, sidomos nëse nuk arrini t’i shikoni në kohë dhe t’i evitoni, pasi mund të dëmtojnë makinën tuaj. Mir...

Huawei shfaq pamjet e para të orës që mban në trupin e saj një palë kufje wireless

Huawei shfaq pamjet e para të orës që mban në trupin e saj një palë kufje wireless

Dec 02, 2022 Tech

Në 2014 Huawei prezantoi TalkBand B1, një orë smart e cila mund të përdorej gjithashtu si një kufje me Bluetooth. Pas prezantimit të disa gjeneratave ...

More News

Ky aplikacion i ri që po përpiqet të sjellë iMessages në Android duket se ka gjetur “formulën sekrete”

Ky aplikacion i ri që po përpiqet të sjellë iMessages në Android duket se ka gjetur “formulën sekrete”

Dec 03, 2022 Apps

Prej shumë vitesh, aplikacioni që bënte diferencën midis përdoruesve të iPhone dhe atyre të Android ka qenë dhe mbetet iMessage. Përdoruesi e iPhone p...

Tekken 8 konfirmon se do të marrë pjesë në The Game Awards gjatë javës së ardhshme

Tekken 8 konfirmon se do të marrë pjesë në The Game Awards gjatë javës së ardhshme

Dec 03, 2022 Gaming

Tekken 8 është një ndër lojrat e konfirmuara të cilat do të marrin pjesë në The Game Awards gjatë javës së ardhshme. Adresa zyrtare e Tekken në Twitte...

Shërbimi Emergency SOS satelitor i iPhone 14 shpëton një person të ngecur në Alaskë

Shërbimi Emergency SOS satelitor i iPhone 14 shpëton një person të ngecur në Alaskë

Dec 03, 2022 Mobile

Me lançimin e iOS 16.1, Apple prezantoi dhe shërbimin Emergency SOS satelitor që është dizenjuar për të lejuar përdoruesit e iPhone 14 të kontaktojnë ...

Startup-i hollandez nis prodhimin e makinës së parë në botë të fuqizuar nga energjia diellore

Startup-i hollandez nis prodhimin e makinës së parë në botë të fuqizuar nga energjia diellore

Dec 02, 2022 Cars

Startup-i Lightyear nga Hollanda sapo ka nisur prodhimin e serisë së parë të makinave elektrike të cilat e gjenerojnë energjinë e tyre direkt nga diel...

BMW dizenjon sistemin e amortizimit që kthen rrugët me gropa në burim energjie.

BMW dizenjon sistemin e amortizimit që kthen rrugët me gropa në burim energjie.

Dec 02, 2022 Cars

Gropat në rrugë mund të jenë shumë të bezdisshme, sidomos nëse nuk arrini t’i shikoni në kohë dhe t’i evitoni, pasi mund të dëmtojnë makinën tuaj. Mir...

Huawei shfaq pamjet e para të orës që mban në trupin e saj një palë kufje wireless

Huawei shfaq pamjet e para të orës që mban në trupin e saj një palë kufje wireless

Dec 02, 2022 Tech

Në 2014 Huawei prezantoi TalkBand B1, një orë smart e cila mund të përdorej gjithashtu si një kufje me Bluetooth. Pas prezantimit të disa gjeneratave ...

Elon Musk tregon se Neuralink mund të jetë gati të nisë testimet tek njerëzit pas 6 muajsh

Elon Musk tregon se Neuralink mund të jetë gati të nisë testimet tek njerëzit pas 6 muajsh

Dec 02, 2022 Tech

Elon Musk tregoi gjatë ditës së mërkurë se beson që çipi i trurit i krijuar nga kompania e tij Neuralink do të jetë gati të testohet në njerëz brenda ...

Galaxy Z Flip 5 mund të vijë me përmirësimin e shumëpritur në 2 ekranet gjatë 2023

Galaxy Z Flip 5 mund të vijë me përmirësimin e shumëpritur në 2 ekranet gjatë 2023

Dec 01, 2022 Mobile

Ka ende shumë kohë deri në prezantimin e pajisjeve të palosshme nga Samsung (në rast se kompania ruan traditën e përvitshme smartphone-t e palosshëm m...

Rregullatorët në Evropë dhe SHBA vendosin Musk nën presion për aplikimin e rregullave të moderimit në Twitter

Rregullatorët në Evropë dhe SHBA vendosin Musk nën presion për aplikimin e rregullave të moderimit në Twitter

Nov 30, 2022 Entertainment

Elon Musk është vazhdimisht nën presionin e rregullatorëve në Evropë dhe SHBA për shkak të ndryshimeve që po ndodhin në Twitter. Rregullatorët po ndje...

Këto fotografi tregojnë se topat në Kupën e Botës 2022 duhet të karikohen para se të përdoren

Këto fotografi tregojnë se topat në Kupën e Botës 2022 duhet të karikohen para se të përdoren

Nov 30, 2022 Tech

Topat zyrtarë të futbollit “Al Rihla” që po përdoren në Kupën e Botës në Katar janë aq të avancuar teknologjikisht, saqë përveç mbushjes me ajër kanë ...

Erdhi koha të kontrolloni statistikat tuaja vjetore Spotify Wrapped 2022

Erdhi koha të kontrolloni statistikat tuaja vjetore Spotify Wrapped 2022

Nov 30, 2022 Apps

Fundi i vitit mezi pritet nga të gjithë përdoruesit e Spotify për shkak të Spotify Wrapped, shërbimi që bën një përmbledhje vjetore të të gjithë këngë...

Ja se si të siguroni WhatsApp-in tuaj në një periudhë ku numri i mashtruesve po rritet vazhdimisht

Ja se si të siguroni WhatsApp-in tuaj në një periudhë ku numri i mashtruesve po rritet vazhdimisht

Nov 30, 2022 Apps

Kanë qenë të shumtë përdoruesit e WhatsApp të cilët kanë nisur të ankohen pasi po marrin shumë mesazhe të ndryshme nga numra të panjohur, pas publikim...

More News

Elon Musk tregon se Neuralink mund të jetë gati të nisë testimet tek njerëzit pas 6 muajsh

Elon Musk tregon se Neuralink mund të jetë gati të nisë test…

Dec 02, 2022 Tech

Elon Musk tregoi gjatë ditës së mërkurë se beson që çipi i trurit i krijuar nga kompania e tij Neuralink do të jetë gati të testohet në njerëz brenda ...

Galaxy Z Flip 5 mund të vijë me përmirësimin e shumëpritur në 2 ekranet gjatë 2023

Galaxy Z Flip 5 mund të vijë me përmirësimin e shumëpritur n…

Dec 01, 2022 Mobile

Ka ende shumë kohë deri në prezantimin e pajisjeve të palosshme nga Samsung (në rast se kompania ruan traditën e përvitshme smartphone-t e palosshëm m...

Rregullatorët në Evropë dhe SHBA vendosin Musk nën presion për aplikimin e rregullave të moderimit në Twitter

Rregullatorët në Evropë dhe SHBA vendosin Musk nën presion p…

Nov 30, 2022 Entertainment

Elon Musk është vazhdimisht nën presionin e rregullatorëve në Evropë dhe SHBA për shkak të ndryshimeve që po ndodhin në Twitter. Rregullatorët po ndje...

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019