May 28, 2022

Samsung fiton 48 çmime në IDEA 2020

Tuesday, 22 September 2020 14:50
Samsung Electronics njoftoi se ka fituar 48 çmime në Çmimet Ndërkombëtare të Ekselencës së Dizajnit me famë botërore (IDEA) 2020, duke përfshirë një çmim Gold,…

Radiacioni i smartphonëve po vret insektet

Sunday, 20 September 2020 13:54
Nuk është e pazakontë që për hir të benefiteve të njerëzimit, specie të tjera të vuajnë pasoja. Thënë kjo insektet janë gjallesat e radhës të…

Hackohet një spital gjerman, një paciente humb jetën

Friday, 18 September 2020 16:43
Një tentativë për krim kibernetik ka përfunduar në përmasa tragjike teksa ka marrë një jetë me vete. Sistemet e Klinikës Universitare të Duesseldorfit kanë qenë…

Uplift Albania zhvillon sesionin informues për edicionin e dytë

Friday, 18 September 2020 13:38
Ekspertë, mentorë dhe organizatorë të ekosistemit të startupeve dhe inovacionit nga Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Italia, Sllovakia, Gjermani u mblodhën së bashku në një takim…

Pse nuk është ide e mirë të postosh biletën e avionit në rrjete sociale

Thursday, 17 September 2020 20:02
Duket sikur udhëtimet janë kthyer në një luks që fare pak veta mundet ta shijojnë, e megjithatë vetëm pak muaj më parë të postoje një…

Një anije me Inteligjencë Artificiale për kapiten dhe pa ekuipazh nis të lundrojë në Atlantik

Thursday, 17 September 2020 17:53
Një selfie e bukur nga bordi i anijes është ndër gjërat më të këndshme dhe të zakonta në rrjetet sociale, por kur vetë anija ka profilin…

GoPro Hero 9 Black është më e madhe dhe më e mirë në çdo drejtim

Wednesday, 16 September 2020 17:33
Mbreti i kamerave të aksionit sjell gjeneratën 9 të GoPro Hero.Edicioni i ri është më i madh e më i mirë në pothuajse gjithçka. Këtë…

Fujifilm Instax Square SQ1 i bën selfiet analoge më të lehta

Wednesday, 16 September 2020 17:06
Tregu i fotografive analoge të çastit vazhdon të jetë mjaft i famshëm, ama secila shkrepje nuk është fort e lirë ndaj askush nuk e ka…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019