January 29, 2022

Apple po krijon një satelit për komunikimin e paisjeve të tij

Sunday, 22 December 2019 18:55
Një grup prej dhjetra specialistë të hapsirës, satelitëve dhe antenave sapo ka nisur punën për një projekt të ri të Apple i cili ka marrë…

Sukseset e vitit bëjnë Google ti dhurojë Sundar Pichai $242 mil

Saturday, 21 December 2019 16:35
CEO i Google Sundar Pichai sapo ka marrë promovimin më të madh të mundshëm si dhuratë për suksesin e tij gjatë 2019.⠀ Kompania ka vendosur…

Google Earth dhe StreetView kanë hedhur në hartë 98% të zonave të banuara

Sunday, 15 December 2019 19:33
Një informacion i pazubuluar ndonjëherë është bërë i ditur për publikun nga Google. Sipas kompanisë, shërbimet e saj Earth dhe Street View kanë hedhur në…

Microsoft njofton zyrtarisht shkëputjen e shërbimit për Windows 7

Wednesday, 11 December 2019 13:53
Fatkeqsisht, për përoduresit e Windos 7, kemi mbërritur në muajin e fundit të këtij software. Microsoft do të ndalojë supportin zyrtar nga data 14 Janar…

Çmimi prej $52,000 i Mac Pro shkakton reagime qesharake në Twitter

Wednesday, 11 December 2019 10:22
Një ditë më parë Apple nxorri zyrtarisht në treg Mac Pro, çmimi i të cilit nis nga $5,999 dhe shkon deri në $52,000 pa llogaritur…

Smart Tv i parë nga Nokia debuton në tregun indian

Saturday, 07 December 2019 13:13
Sa herë dëgjojme "Nokia" presim të shohim një smartphone të ri i cili jo gjithmonë është në standartin e duhur, pavarësisht vëmendjes sonë të lartë…

Qualcomm nuk rrezikon, as Snapdragon 865 nuk ka 5G të përfshirë

Wednesday, 04 December 2019 12:30
Snapdragon 865, proçesori i ri i Qualcomm të cilin do e shohim të pranishëm në smartphone-t flagship të 2020, është prezantuar ditën e djeshme në…

Gjermania kthehet në parajsën e kriptomonedhës duke anashkaluar ligjet e BE.

Saturday, 30 November 2019 18:14
1 Janar 2020 është data në të cilën Gjermania do të shënojë emrin e saj si shteti i parë që i hapi zyrtarisht rrugën kriptomonedhës…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019