January 19, 2021

Të luash këtë lojë falas mund të ndihmojë në gjetjen e një vaksine kundër Coronavirus

Saturday, 07 March 2020 10:44
I kemi dëgjuar të gjitha, nga maskat, tek xheli dizinfektues deri tek rakia, por asgjë nuk duket të jetë e sigurt për sa i përket…

NASA zbulon të dhëna drastike rreth ndotjes në Kinë gjatë Coronavirus

Monday, 02 March 2020 12:52
Çdo e keqe e ka një të mirë; është ky koncepti aziatik Yin and Yang. Lajme të këqija po vijnë mjaft nga azia, e megjithate…

Sharp sakrifikon fabrikën për të ndihmuar luftën kundër coronavirus

Monday, 02 March 2020 10:24
Njëherë e një kohë mbahej si ndër kompanitë me të fuqishme të celularëve. Të kishe një celular Sharp me kapak ishe më i vecanti i…

Google kërkon takim ne Shtëpinë e Bardhë për të bashkëpunuar me Huawei.

Saturday, 29 February 2020 19:45
Rreziku nga konkurenca apo frika e humbjes së një klienti të fuqishëm mund të kenë shtyrë Google të kërkojë zyrtarisht një takim dypalësh në Shtëpinë…

Nga Facebook F8 deri tek Lojrat Olimpike dhe Euro 2020, këto janë eventet që do të anulohen për shkak të Coronavirus.

Saturday, 29 February 2020 13:01
Çdo ditë e më shumë po shtohen eventet në botë të cilat po anulohen për shkak të frikës nga Coronavirus. Së fundmi Facebook ka konfirmuar…

Samsung dallohet për Ekranet Lider të Industrisë në ISE 2020

Tuesday, 25 February 2020 11:13
Samsung Electronics po çon industrinë një tjetër hap përpara me një zgjerim të ekraneve QLED 8K SMART, aplikacione të reja të The Wall dhe me…

Një trajtim eksperimental për Coronavirus po testohet në Sh.B.A

Thursday, 27 February 2020 10:21
Me mbi 80,000 raste të konfirmuara dhe rreth 2,800 të vdekur, COVID-19 duket se së shpejti do të kthehet në pandemi botërore, ende të pa…

Ja çfarë i diferencon Galaxy Buds+

Friday, 21 February 2020 12:21
Me audio nga AKG, Galaxy Buds+ japin një përvojë inovative audio për përdoruesit në lëvizje. Samsung po rrit standartin e cilësisë së tingullit me Galaxy…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Ermir Jonka
Xhonald Mamo