May 29, 2020

Ndiqe LIVE! SpaceX dhe NASA nisin misionin e parë me astronautë në hapsirë

Wednesday, 27 May 2020 15:00
Zanafilla e SpaceX ka të bëjë me një njeri i cili pati një qëllim të vetëm në kokë: eksplorimi i hapësirës. Elon Musk dhe fëmija…

The Serif dhe The Frame nga Samsung vijnë zyrtarisht në Shqipëri

Wednesday, 27 May 2020 11:28
Samsung Electronics njoftoi sot fillimin zyrtar të shitjes së modeleve të reja nga linja e tij lifestyle TV 2020 - The Serif dhe The Frame.…

Pamjet e Marinës Amerikane tregojnë një lazer të fuqishëm që rrëzon drona e avionë

Monday, 25 May 2020 14:47
Filmat me luftra moderne dhe superheronj shfaqin pafund ide futuristike se si do të jenë armët e së ardhmes, një prej të cilave mbetet padyshim…

Fusha magnetike e tokës po dobësohet. Probleme për satelitët

Friday, 22 May 2020 21:57
Fusha magnetike e tokës e cila mbron jetën e planetit tonë nga radiacioni solar po dobësohet çuditërisht.Rreth 10% e fushës magnetike ka humbur përgjatë 2…

Microsoft ngre alarmin për një skemë phishing, e cila përdor info të rreme për Covid-19

Friday, 22 May 2020 15:30
Të lundrosh nëpër internet asnjëherë nuk është plotësisht e sigurt, ama një rregull të artë të shpëton jetën: nëse dikush që nuk e njeh po…

Si të qëndrojmë të sigurtë dhe të shëndetshëm me tre musketierët e Samsung

Thursday, 21 May 2020 14:54
Këtë periudhë, të gjithë kemi treguar kujdes të veçantë ndaj higjenës dhe pastërtisë në shtëpitë tona. Është e rëndësishme që higjenizimi i ambjenteve të shtëpisë,…

Gjermania konfirmon panairin. IFA Berlin do të zhvillohet në Shtator me pjesmarrje të kufizuar

Wednesday, 20 May 2020 22:59
Gjermania ri-dëshmon se është lider botëror teksa fillon hapjen e jetës normale përpara të gjithëve dhe Bundes Liga nuk është e vetmja. Berlini, zhvillon eventin…

Sipas Google kufjet e së ardhmes do t'i marrin komandat me një të shtypur apo të prekur të kordës

Tuesday, 19 May 2020 14:55
Janë lojrat e vogla që Google preferon të luaje dhe imazhi i saj krejt miqësor e familjar ajo që na tërheq zakonisht drejt saj. Detyra…
Page 1 of 13

Geek Room on Instagram