May 28, 2022

Një Inteligjencë Artificiale shkruan një artikull të plotë

Saturday, 12 September 2020 11:06
Deklaratat e Elon Musk për Inteligjencën Artificiale dhe fakti se ajo do të jetë fundi i njerëzimit, morën goxha vëmendje por megjithatë askush nuk di…

AMD Ryzen vazhdon të dominojë tregun e CPU

Saturday, 12 September 2020 10:56
Vitet e fundit kryesinë e shitjeve për tregun e CPU-ve të desktopit e kanë mbajtur proçesorët AMD Ryzen megjithatë 2020 duket se po i jep…

Viti 2020 mbyll periudhën 5 vjeçare më të nxehtë në histori

Saturday, 12 September 2020 10:31
Fotot me sfond të kuq nga zjarret në San Francisco janë një tregues serioz për dëmin që po i shkaktojnë planetit tonë dita ditës. Një…

Prezantohet zyrtarisht ONE Telecommunications

Friday, 11 September 2020 13:16
Telekom Albania tashmë është ONE Telecommunications, dhe kështu nis një epokë e re për operatorin e parë të telefonisë celulare në vendin tonë. Ky ndryshim…

Tastiera e MacBook do të ndryshojë si kurrë më parë

Tuesday, 08 September 2020 23:00
MacBookët e Apple janë ndër produktet më të forta në treg, të aftë për të kryer çdo detyre dhe padyshim ia vln çdo qindarkë e…

Apple njofton eventin "Koha Fluturon"

Tuesday, 08 September 2020 18:47
Pas shumë pak ditësh, në 15 shtator, Apple do të mbajë live nga Apple Park një event surprizë të sapo njoftuar. Nëse do të bazohemi…

Pajisjet Samsung sjellin freski dhe bukuri në shtëpinë tuaj me një garanci pesë-vjeçare

Tuesday, 08 September 2020 12:24
Dekorimi i një apartamenti është një sfidë për cilindo që përgatitet të bëhet i pavarur e të dalë më vete dhe dekorimi i kuzhinës mund…

Ja lajmërimet më të rëndësishme të 3 ditëve IFA Berlin 2020

Tuesday, 08 September 2020 00:44
Internationale Funkausstellung Berlin është emri i plotë i eventit më të rëndësishëm të teknologjisë në Europë, të cilin për të kursyer tastierë dhe kohë e…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019