June 25, 2022

Raketa $216 milionë super e rëndë e SpaceX do të lëshojë në hapësirë satelitët Starlink si një PEZ dispenser

Sunday, 12 June 2022 10:10
Me sa duket Elon Musk është frymëzuar nga mbajtësit e karameleve PEZ dispenser, dhe dëshiron të përdorë një lëvizje të tillë për të lëshuar satelitët…

Punonjësit e Tesla mund të largohen për herë të parë pas disa javësh nga fabrika në Shanghai

Saturday, 11 June 2022 09:49
Mijëra punonjës të Tesla Inc. në Shanghai do të kenë mundësinë të rikthehen në shtëpitë e tyre duke filluar nga dita e premte, duke u…

Ky skuter elektrik që fryhet mund të përshtatet me qëndrimin tuaj të trupit

Friday, 10 June 2022 09:53
Më herët gjatë këtij viti, një bashkëpunim midis University of Tokyo dhe Mercari R4D bëri të mundur krijimin e Poimo, një skuter elektrik i butë…

Google Cloud ka vendosur një rekord të ri botëror duke llogaritur Pi deri në 100 trilionë shifra

Friday, 10 June 2022 09:44
Google Cloud ka arritur një rekord të ri botëror duke llogaritur konstanten matematikore pi deri në 100 trilionë shifra, duke mposhtur kështu rekordin e mëparshëm…

Mbretëria e Bashkuar nuk do të shfrytëzojë kërkesën e BE për përdorimin e një kabulli të vetëm karikues

Thursday, 09 June 2022 09:27
Qeveria britanike tregon se nuk po e konsideron aktualisht vendimin e BE për të lejuar vetëm karikueset USB-C të përdoren në Evropë. Bashkimi Evropian sqaroi…

Ky person i shurdhër arrin të “dëgjojë” muzikën në festival falë kostumit vibrues që dridhet sipas ritmit të muzikës

Thursday, 09 June 2022 09:25
Vera sapo ka arritur, dhe shumë fansa të festivaleve do të kërkojnë të marrin pjesë në evente të ndryshme për të shijuar muzikën më të…

Shkencëtarët mohojnë shqetësimet se gjatë 300 viteve të ardshme mund të kemi një rrotullim të poleve magnetike

Thursday, 09 June 2022 09:17
Idea se polet magnetike të Tokës mund të rrotullohen dhe të ndërrojnë pozicionin me njëra-tjetrën duket si pjesë e një filmi fantashkencë, mirëpo shumë shkencëtarë…

Bashkimi Evropian vendos që të gjithë smartphone-t duhet të përdorin të njejtin lloj karikuesi duke filluar nga viti 2024

Wednesday, 08 June 2022 08:47
Apple do të duhet të ndërrojë portën karikuese në të gjitha pajisjet iPhone që do të shesë në Evropë duke filluar nga viti 2024 pasi…
Page 3 of 116

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019