- Sponsored -
Ad imageAd image

Discover Categories

1124 Articles

Entertainment

Lajmet më të fundit për personazhet e famshëm, filma, shfaqje televizive, lojëra dhe forma të tjera argëtimi.
162 Articles

Science

Zbulimet dhe kërkimet më të fundit në shkencë, nga fizika dhe kimia te biologjia dhe astronomia.

Ky motor tërësisht elektrik balancohet automatikisht ndërkohë që ju ndjek

Një motor i ri high-performance tërësisht elektrik sapo u prezantua me një autonomi mbresëlënëse prej 400 km dhe me disa “triqe” të reja që na habitën. Një ndër to është…

WhatsApp ju lejon të gruponi bisedat tuaja të preferuara në një hapësirë të veçantë

WhatsApp, platforma e njohur e komunikimit, ka prezantuar së fundmi një shërbim të ri të…

Apple paralajmëron përdoruesit e iPhone: mos përdorni më Chrome

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet mund të jenë të ndërlikuara, por pak janë aq…

Krijues të njohur në YouTube surprizohen kur mësojnë se videot e tyre janë përdorur nga Apple për të trajnuar modelin e saj të AI

Modelet e AI të Apple, Salesforce, Anthropic dhe lojtarë të tjerë të mëdhenj të teknologjisë…

Je një student dhe punon në dizajn? Ky është momenti të shfaqësh talentin përmes B4Students Tales, dhe të shpërblehesh.

Një thirrje e sapo publikuar nga B4Students i drejtohet të gjithë studentëve ambiciozë të dizajnit.…

Samsung publikoi himnin e Galaxy “Open Always Wins” në bashkëpunim me TOMORROW X TOGETHER

Samsung Electronics, ka publikuar një këngë të re të quajtur “Open Always Wins” në bashkëpunim…

Studimi zbulon një rritje me 230% të numrit të adresave të rreme nëpër rrjetet sociale

Studimi i ri nga specialistët e sigurisë së identitetit dixhital, ID Crypt Global, zbulon se…