January 29, 2022

Kompanitë e mëdha tërhiqen nga konferenca CES në Las Vegas

Thursday, 23 December 2021 06:46
Amazon, Facebook dhe Twitter janë ndër kompanitë më të rëndësishme të cilat kanë treguar se nuk do të marrin pjesë në Consumer Electronics Show (CES),…

Boeing dhe Airbus paralajmërojnë SHBA mbi shqetësimet e ngritura për sigurinë e 5G

Wednesday, 22 December 2021 00:30
Drejtuesit e dy nga kompanive më të mëdha prodhuese të aeroplanëve i kanë bërë thirrje qeverisë amerikane që të shtyjnë përhapjen e shërbimit të ri…

Një security researcher mashtroi një test të COVID-19 duke përdorur Bluetooth

Wednesday, 22 December 2021 00:25
Një security researcher ishte në gjendje të ndryshonte rezutatin e çertifikuar të një testimi për COVID-19 duke ndërhyrë dhe modifikuar trafikun e Bluetooth përmes smartphone-it…

Boston Dynamics uron ndjekësit për festat e fundvitit me këtë video të robotit Spot

Wednesday, 22 December 2021 00:22
Kompania nën pronësinë e Hyundai, Boston Dynamics, ka publikuar në rrjetet sociale një video ku uron të gjithë ndjekësat për festat e fundvitit, dhe ajo…

Qelizat e trurit të kultivuara në një pjatë Petri mundin AI në një lojë Pong

Monday, 20 December 2021 23:53
Studiuesit në Australia Cortical Labs mësuan qindra mijëra qeliza të trurit të njeriut të kultivuara në një pjatë Petri dhe të asistuara nga mikroelektrodat se…

Aksesorët që “mbrojnë nga 5G” rezultojnë radioaktive

Sunday, 19 December 2021 09:51
Autoritetet hollandeze kanë deklaruar se një numër produktesh që reklamohen si “mbrojtës nga rrjeti 5G” janë zbuluar se janë radioaktive. Produktet Energy Armor, të cilat…

Një grua tregon se u ngacmua seksualisht në “Horizon World” të Metaverse

Sunday, 19 December 2021 09:31
“Horizon World” u hap për publikun para disa javësh, dhe për një kohë kaq të shkurtër u raportua rasti i parë i ngacmimit seksual në…

Galaxy Tab A8 i ri: Më shumë ekran, më shumë fuqi dhe më shumë performancë

Friday, 17 December 2021 12:24
Samsung Electronics njoftoi publikimin e Galaxy Tab A8 të ri, pajisjen më efektive dhe më të fuqishme të Serisë Tab A deri më tani. Galaxy…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019