- Advertisment -
Ad imageAd image

Don't Miss

Elon Musk tregon se nuk ka dëshirë të jetë CEO i Twitter, madje i asnjë kompanie

Elon Musk ka treguar gjatë dëshmisë së tij në një proçes gjyqësor se ai nuk…

geekroom 2 Min lexim

Studimi tregon se kalimi i kohës me mamanë tuaj mund të rrisë jetëgjatësinë e saj

Studimet kanë treguar se kalimi i kohës me nënën tuaj mund të kontribuojë ndjeshëm në…

Brenton Benja 2 Min lexim

WhatsApp thotë se nuk do të skanojë fotot e përdoruesve për abuzim fëmijësh

Apple sapo filloi testimin e një sistemi të ri i cili do të skanojë të…

geekroom 2 Min lexim

Shkencëtarët pretendojnë se ADN e njerëzve mund të kontrollohet përmes elektricitetit

Studiuesit ishin në gjendje të tregonin nëpërmjet një eksperimenti se prodhimi i insulinës në qelizat…

geekroom 2 Min lexim

CES 2024: Sony dhe Honda prezantojnë prototipin më të ri të makinës elektrike AFEELA

Sony Honda Mobility sjell prototipin më të fundit të makinës elektrike AFEELA në CES 2024…

Brenton Benja 2 Min lexim

Elon Musk do të ofrojë falas shërbimin e Starlink për organizatat humanitare në Palestinë

Elon Musk tha të shtunën se Starlink i SpaceX do të mbështesë lidhjet e komunikimit…

Brenton Benja 2 Min lexim

NATO po ndihmon me shkurtimin e kohës së fluturimeve përgjatë Ballkanit Perëndimor

Linjat e reja ajrore civile u krijuan në të gjithë hapësirën ajrore shqiptare më 24…

Brenton Benja 2 Min lexim

Stay Connected

- Advertisement -
Ad imageAd image

Discover Categories

Entertainment

1124 Articles

WhatsApp ju lejon të gruponi bisedat tuaja të preferuara në një hapësirë të veçantë

WhatsApp, platforma e njohur e komunikimit, ka prezantuar së fundmi një shërbim të ri të krijuar për të përmirësuar përvojën…

Brenton Benja 2 Min lexim

Apple paralajmëron përdoruesit e iPhone: mos përdorni më Chrome

Të gjithë e dimë se marrëdhëniet mund të jenë të ndërlikuara, por pak janë aq të ndërlikuara sa ajo midis…

Brenton Benja 2 Min lexim

Krijues të njohur në YouTube surprizohen kur mësojnë se videot e tyre janë përdorur nga Apple për të trajnuar modelin e saj të AI

Modelet e AI të Apple, Salesforce, Anthropic dhe lojtarë të tjerë të mëdhenj të teknologjisë janë trajnuar duke përdorur dhjetëra…

Brenton Benja 2 Min lexim

Je një student dhe punon në dizajn? Ky është momenti të shfaqësh talentin përmes B4Students Tales, dhe të shpërblehesh.

Një thirrje e sapo publikuar nga B4Students i drejtohet të gjithë studentëve ambiciozë të dizajnit. B4Students Tales, një revistë e re…

Brenton Benja 4 Min lexim

Samsung publikoi himnin e Galaxy “Open Always Wins” në bashkëpunim me TOMORROW X TOGETHER

Samsung Electronics, ka publikuar një këngë të re të quajtur “Open Always Wins” në bashkëpunim me ikonat e K-Pop TOMORROW…

Brenton Benja 3 Min lexim

Studimi zbulon një rritje me 230% të numrit të adresave të rreme nëpër rrjetet sociale

Studimi i ri nga specialistët e sigurisë së identitetit dixhital, ID Crypt Global, zbulon se numri i llogarive të rreme…

Brenton Benja 2 Min lexim

Google dhe Microsoft tashmë konsumojnë më tepër energji se disa shtete të mëdha

Gjigantët e teknologjisë Google dhe Microsoft kanë konsumuar secili nga 24 TWh energji elektrike gjatë vitit 2023, duke tejkaluar konsumin…

Brenton Benja 2 Min lexim