June 25, 2022

Ish agjenti i FBI thotë se Kina po përdor pandeminë për të vjedhur ADN e amerikanëve

Tuesday, 02 February 2021 13:09
Teoritë e konspiracionit nga të qenit të vërteta i ndan mungesa e fakteve. Ndaj edhe nuk dimë si ta quajmë infomacionin e radhës kur ai…

Puna më e kërkuar në USA është Java Developer

Monday, 01 February 2021 21:11
Një analizë e kohëve të fundit mbi punët që lidhen me sektorin e teknologjisë ka zbuluar se të jesh një zhvillues Java është puna më e…

Njihuni me fituesit e edicionit të dytë të Uplift Albania

Monday, 01 February 2021 14:32
Në një botë me dinamizëm të lartë orientuar nga teknologjia, ide të reja biznesi lindin çdo ditë megjithatë ndërsa është e thjeshtë të vish me…

Xiaomi prezanton një aparat i cili do të karikojë smartphone-in nga disa metra distancë

Friday, 29 January 2021 15:51
E si të mos e dashurosh Xiaomi kur sheh vendosmërinë e saj për të sjellë inovacione të çmendura për të cilat ne, entuziastët e teknologjisë,…

Merkel mbështet Kinën kundër aleancës BE-SHBA

Friday, 29 January 2021 12:56
Kancelarja gjermane Angela Merkel refuzoi thirrjet e Joe Biden për krijimin e një aleance  mes Europës dhe SHBA-së, kundër Kinës. Në fjalimin virtual në Forumin…

Nëse do të ndërtosh një aplikacion, UK-Albania Tech Hub mund të të ndihmojë ta realizosh

Thursday, 28 January 2021 13:01
Tregu për zhvilluesit e aplikacioneve në vendin tonë për fat të keq është i varfër. Si programuesit, ashtu edhe klientët varen goxha nga tregjet e huaja.…

Samsung paraqet inovacionet më të fundit HVAC dhe vizionin e tij për Botën e Re

Wednesday, 27 January 2021 13:26
Të ecurit përpara gjatë 2021 dhe çfarë të kërkojmë Ngjarjet e vitit të kaluar e detyruan Samsung të gjejë mënyra të reja për të bashkëvepruar…

SpaceX dërgon një rekord prej 143 satelitësh në hapësirë

Monday, 25 January 2021 21:58
Orbita e planetit tonë sapo u pasurua me 143 statelitë të tjerë. Të gjitha në një dërgesë të vetme, në terma fluturimesh hapësinore ky është…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019