January 29, 2022

MWC2022: Cilat janë temat kryesore dhe folësit e këtij edicioni

Sunday, 23 January 2022 09:55
Një nga eventet më të mëdha të teknologjisë mobile do të rikthehet në Barcleonë në datat 28 shkurt – 3 mars me temën kryesore “Connectivity…

Roboti pastrues “arratiset” nga hoteli Cambridge Travelodge

Sunday, 23 January 2022 09:53
Një fshesë korenti robotike ka arritur të “arratiset” nga ambienti i saj i punës në hotelin Travelodge. Pastruesi automatik nuk arriti të ndalonte në derën…

Satelitët Starlink ndërhyjnë në 1/5 e të gjithë fotografive të shkrepura nga teleskopët që kërkojnë për asteroidë

Friday, 21 January 2022 09:42
Një e pesta e të gjithë fotografive të shkrepura nga teleskopët që kërkojnë për asteroidë në hapësirë ndërpriten nga prania e satelitëve Starlink, sipas një…

Kompania britanike që do të realizojë skenat filmike të Tom Cruise në hapësirë planifikon të lançojë një studio filmash në hapësirë

Friday, 21 January 2022 09:31
Ditën e enjte, një kompani e cila po merret me filmin më të ri të Tom Cruise në hapësirë, tregon se ka në plan të…

Fëmijët 9 vjeçarë po nisin sulme DDoS kundër shkollave të tyre

Thursday, 20 January 2022 02:03
Policia e krimeve kibernetike në Britani është fokusuar tashmë tek fëmijët që nga mosha 9 vjeç në mënyrë që të parandalojnë futjen e tyre në jetën…

Vodafone, Qualcomm dhe Thales demonstrojnë smartphone-in e parë më teknologjinë e një karte SIM të integruar (iSIM)

Thursday, 20 January 2022 01:53
Vodafone, Qualcomm dhe Thales kanë bashkuar forcat e tyre për të demonstruar një smartphone që përmban teknologjinë e një karte SIM të integruar në proçesorin…

Hakerat nga Korea e Veriut vodhën $400 milionë në kriptomonedha gjatë vitit të kaluar

Wednesday, 19 January 2022 08:14
Hakerat nga Korea e Veriut arritën të vidhnin më tepër se $400 milionë vlerë në asete dixhitale në 7 grabitje të ndryshme në platformat e…

Uplift Western Balkans u finalizua në një finale Demo-Day mes 10 startupeve më të mira

Tuesday, 18 January 2022 21:14
Akseleratorët e startupeve kanë kontribute të shumta impakti i të cilave ndihet kudo në shoqëri dhe ekonomi, e mbase një prej kontributeve më të mëdha…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019