June 08, 2023

Geek Room në Tv Klan: A është i rrezikshëm ekspozimi ndaj WiFi?

Wednesday, 23 February 2022 12:55
Teknologjia WiFi ka lehtësuar së tepërmi jetën tonë duke mundësuar lidhje midis shumë pajisjeve inteligjente dhe në të njëjtën kohë duke i bërë këto lidhje…

Apple po zhvillon një MacBook të palosshëm me ekran 20 inç

Tuesday, 22 February 2022 01:00
Pavarësisht vonesave në zhvillimin e një iPhone-i të palosshëm, një raportim i ri tregon se Apple ka nisur të zhvillojë një “notebook të palosshëm” me…

Për të dëgjuar albumin e ri nga Kanye West do t’ju duhet të blini Stem Player që kushton $200

Sunday, 20 February 2022 01:15
Përmbajtjet ekskluzive në një platformë të caktuar janë mënyra më e mirë për të rritur shitjet e hardware-ve të ndryshme, dhe Kanye West po shfrytëzon…

Roboti Flippy sapo është punësuar në 100 restorante të ndryshme

Saturday, 19 February 2022 09:47
Para se pandemia të fillonte, në treg po qarkullonte një panik i madh rreth automatizimit dhe zëvëndësimit të punonjësve nga robotët në fusha të ndryshme.…

Samsung është gati të prezantojë disa teknologji të reja gjatë MWC 2022

Friday, 18 February 2022 09:27
Samsung deklaroi ditën e premte se do të organizojë një event për shtypin një ditë para se Mobile World Congress të hapet në Barcelonë. Përderisa…

Huawei konfirmon zyrtarisht pjesëmarrjen në MWC 2022

Thursday, 17 February 2022 11:05
Huawei konfirmon pjesëmarrjen në Mobile World Congress (MWC) që do të zhvillohet gjatë muajit shkurt. Kompania pritet të prezantojë gjatë konferencës inovacionet dhe teknologjitë e…

Mark Zuckerberg dëshiron që punonjësit e tij të bëhen “Metamates” dhe të vendosin ekipin para vetes së tyre

Thursday, 17 February 2022 07:30
CEO i Meta, Mark Zuckerberg tregoi përmes një postimi në Facebook se i kishte thënë punonjësve gjatë një mbledhje virtuale se kishte dëshirë që në…

Update i parë madhor për Windows 11 sapo ka ardhur

Thursday, 17 February 2022 07:23
Microsoft ka nisur shpërndarjen e update-it të parë madhor për Windows 11, ku janë të përfshira shumë shërbime të reja. Ndër to mund të përmendim…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo