May 30, 2020

Ky është Samsung Galaxy S20 me pesë versione dhe kamera fantastike

Vlerëso këtë lajm
(3 votes)
Ky është Samsung Galaxy S20 me pesë versione dhe kamera fantastike

Momenti erdhi! Një nga eventet më të shumëpritura të muajit sapo prezantoi në San Francisco gjeneratën e re të Galaxy e cila nga ky vit nis serinë e 20-të.

S20, S20 Plus dhe S20 Ultra do të veçohen nga të tjerët pasi secili prej tyre ofron mundësinë e një versioni 5G (Ultra i ofron të dyja në një smartphone).

Të tre versionet kanë të njëjtat cilësi ekrani: Quad HD+ Dynamic AMOLED, Infinity-O Display, HDR10+ dhe 120Hz duke u veçuar vetëm tek përmasat të cilat vijnë në 6.2/6.7/6.9 inch.

Kur flasim për kamerat, secili prej tyre ka specifika të ndryshme të cilat janë:

Galaxy S20:
[Kamera selfie]
10MP, Dual Pixel AF, F2.2(80˚)
[Kamera Kryesore]
Triple camera
Ultra Wide: 12MP, F2.2(120˚)
Wide-angle: 12MP, F1.8(79˚)
Super Speed Dual Pixel AF, OIS
Telephoto: 64MP, PDAF F2.0(76˚), OIS

Galaxy S20+:
[Kamera selfie]
10MP, Dual Pixel AF, F2.2(80˚)
[Kamera Kryesore]
Quad camera
Ultra Wide: 12MP, F2.2(120˚)
Wide-angle: 12MP, F1.8(79˚)
Super Speed Dual Pixel AF, OIS
Telephoto: 64MP, PDAF, F2.0(76˚), OIS
DepthVision Camera

Galaxy S20 Ultra:
[Kamera selfie]
40MP, PDAF, F2.2(80˚)
[Kamera Kryesore]
Quad camera
Ultra Wide: 12MP, F2.2(120˚)
Wide-angle: 108MP, F1.8(79˚)
PDAF, OIS
Telephoto: 48MP, PDAF, F3.5(24˚), OIS
DepthVision Camera

 

Ndryshime të shumta ka edhe në versionet e RAM dhe memories së brendshme të cilat janë si mëposhtë:

Galaxy S20: 8GB RAM / 128GB internal storage
Galaxy S20 5G: 12GB RAM / 128GB internal storage

Galaxy S20+: 8GB RAM / 128GB internal storage
Galaxy S20+ 5G: 12GB RAM / 128-256-512GB internal storage

Galaxy S20 Ultra 5G: 12GB RAM / 128-256GB internal storage - 16GB RAM / 512GB internal storage

Të gjitha versionet suportojnë MicroSD card deri në 1TB.

Bateria e versionit të ri të Galaxy sipas tre modeleve ka një kapacitet prej 4000/45000/5000 mAh dhe suporton si Wireless Charging ashtu edhe Fast Charging.

Çmimi fillon nga 111.999 lek për Galaxy S20, 123.999 lek për Galaxy S20+, dhe 167.999 lek për Galaxy S20 Ultra.

Nëse gjithë këtë kohë keni qënë në pritje dhe karakteristikat e S20 ju bëjnë për vete, atëherë duhet të prisni deri më 13 Mars për ta bërë tuajin. Të çmendurit pas tij, do të kenë gjithashtu mundësinë ta rezervojnë atë nga ora 21:00 në Telekom.com.al duke përfituar kufjet Galaxy Buds+ (për versionet S20+ dhe S20 Ultra) si dhe 10GB dhuratë për çdo muaj për 1 vit. 
Mënyren se si mund ta rezervoni, e mësoni këtu

---

Geek Room ju sugjeron të shihni:

Tuesday, 11 February 2020 18:22 Last modified on Thursday, 13 February 2020 16:51

Geek Room on Instagram