June 09, 2023

OpenAI do t’ju lejojë që të çaktivizoni ruajtjen e historisë së komunikimit me ChatGPT

Wednesday, 26 April 2023 10:50
OpenAI tashmë do t’i japë opsionin të gjithë përdoruesve që të çaktivizojnë ruajtjen e historisë së komunikimit me ChatGPT. Siç shpjegohet dhe në postimin në…

Google do të lejojë reklamuesit që të përdorin AI për të krijuar fushata reklamash

Friday, 21 April 2023 23:35
The Financial Times ka raportuar se Google po planifikon të integrojë teknologjinë e njejtë që fuqizon chatbot-in Bard në shërbimet e reklamimit. Sipas këtij raportimi…

Raketa gjigande Starship e SpaceX u lançua gjatë testit historik, por shpërtheu pas disa minutash në ajër

Friday, 21 April 2023 23:29
SpaceX lançoi ditën e enjte raketën Starship për herë të parë në fluturim, në formën e testit të parë zyrtar. Kjo raketë është rezultat i…

Përdorueset e Galaxy Watch 5/5 Pro do të mund të ndjekin ecurinë e ciklit menstruale përmes sensorit të temperaturës

Thursday, 20 April 2023 18:08
Përdoruesit e orave smart Galaxy Watch 5/5 Pro do të kenë mundësinë që të ndjekin vazhdimisht ndryshimet në temperaturën e trupit duke përdorur sensorët e…

Ekosistemi i realitetit AR/VR të Apple mund të fokusohet tek lojrat, stërvitja fizike si dhe ndjekja e përmbajtjeve të ndryshme

Thursday, 20 April 2023 18:04
Prej disa kohësh Apple ka nisur të punojë për të krijuar një pajisje të re AR/VR, dhe pavarësisht paralajmërimeve nga inxhinierët se pajisja nuk është…

Apple i përgjigjet raportimeve ku tregohet se hajdutët po fitojnë akses mbi smartphone-t e përdoruesve

Thursday, 20 April 2023 10:35
Në Wall Street Journal u publikua një artikull i ri ku tregohet se shërbimi opsional i Apple “Recovery Key Security” po përdoret nga hajdutët për…

Versioni i ri i watchOS pritet të jetë përmirësimi më i madh i software-it në Apple Watch që nga prezantimi i pajisjes në vitin 2015

Tuesday, 18 April 2023 04:24
Mark Gurman raporton se versioni i ri i watchOS do të jetë përmirësimi më i madh që është bërë ndër vite në software-in e Apple…

Roboti nuk arrin dot të përballojë një ditë të gjatë dhe të lodhshme në punë dhe rrëzohet

Tuesday, 18 April 2023 04:22
Kjo video e robotit i cili rrëzohet në tokë pas një dite të lodhshme në punë ka bërë tashmë xhiron e rrjeteve sociale, duke rritur…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo