September 20, 2021

Adidas mbyll fabriakt e prodhimit robotik te atleteve

Wednesday, 13 November 2019 15:28
Te hapura ne 2016 dhe 2017, dy fabrikat me futuristike te Adidas do te mbyllen per arsye ende te pa konfirmuara. Te lokalizuara ne Atlanta,…

Shitje rekord per GoPro Hero 8

Saturday, 09 November 2019 11:53
Nese mendoni apo keni nje shok qe thote se smartphonet kane nxjerre jashte perdorimi kamerat aksion dhe sidomos GoPro, atehere bejini DM kete lajm!⠀ Tre…

Amazon Echo dhe Google Home po keqperdoren nga hajdutet

Tuesday, 05 November 2019 20:50
Nje problem i madh sigurie eshte zbuluar nga kerkuesit tek paisjet smart speaker si Google Home apo Amazon Echo. Shume tyre sot perdoren per te…

Rusia shkeput internetin me boten

Sunday, 03 November 2019 16:39
Nje vendim i ri hyn ne fuqi nga sot ne Rusi i cili duket se do te ndryshoje pergjithmone jeten online.⠀⠀Cdo internet service provider tashme…

Apple sjell 398 emoji te reja

Sunday, 03 November 2019 16:35
Nje tufe emoji te reja sapo i jane prezantuar perdorueseve te iOS 13.2⠀⠀Midis 398 emoji vihen re edhe ato te dedikuara personave me aftesi te…

Apple prezanton Air Pods Pro

Sunday, 03 November 2019 16:30
Ka mjaftuar nje deklarate per shtyp e shperndare pak ore me pare nga Apple per te prezantuar serine e re te kufjeve AirPods Pro te…

Trump i kerkon Apple te riktheje butonin Home

Sunday, 03 November 2019 16:20
Donald Trump duket se sapo ka kaluar ne nje iPhone pa home button dhe kjo gje nuk po i pelqen.⠀Fakti duket te jete aq shqetesues…

NASA konfirmon vizitorin interstelar

Sunday, 03 November 2019 15:51
Nje objekt i pazakonte eshte shfaqur ne qiellin tone nje muaj me pare dhe sot ai konfirmohet te jete i dyti ne histori i cili…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo