September 22, 2020

Konfirmohen data dhe çmimi i PlayStation 5 së bashku me God of War e ri

Vlerëso këtë lajm
(1 Vote)
Konfirmohen data dhe çmimi i PlayStation 5 së bashku me God of War e ri

Një javë pas Microsoft, edhe Sony konfirmon më në fund çmimin dhe datën e lançimit të konsoles së vetë më të fundit.

Zyrtare tashmë, PS5 do të kushtojë $499 për versionin me disqe dhe $399 versioni digjital. Në datën 12 nëntor do të jetë i disponueshëm për USA, Japoninë, Kanadanë, Meksikën, Australinë dhe Zelandën e Re, pjesa tjetër e botës do ta marrë më 19 nëntor.

ps5consoles.jpg

 

Pjesa tjetër e eventit konsistoi në prezantimin e pjesëve nga lojra ekskluzive të Sony ku ndër të tjera u lajmërua edhe PlayStation Plus Collection e cila përfshin një numër lojrash të PS4 si; Days Gone, Persona 5, The Last of Us Remastered, të gjitha të shkarkueshme dhe disponibël që në lançim.
Ndër këto lojra edhe Fortnite do të jetë e mundur të luhet që në ditën e parë të blerjes së një PS5.

Ndër lojrat që pritet të vijnë në 2021 janë Devil May Cry: Special Edition, Resident Evil 8, Final Fantasy XVI, Spider-Man: Miles Morales por edhe rikthimin e Harry Potter.

Dhe meqë jemi tek rikthimet titulli për të cilin na rrahu më fort zemra; God of War u la për në fund.
Nuk u shfaq asnjë detaj përpos logos së lojës legjendare dhe shprehjes "Ragnarok is Coming." Çka na jep të besojmë se seria do të vazhdojë pikërisht aty ku ndaloi në 2018.

God-of-War-Ragnarok.jpg

 

Edhe një tjetër vit fantastik parashikohet për Sony.

Wednesday, 16 September 2020 23:50 Last modified on Thursday, 17 September 2020 16:44

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Ermir Jonka
Xhonald Mamo