September 20, 2021

NASA mohon komentet ruse mbi veprimet e astronautes për shkak të gjendjes së rënduar psikologjike

Tuesday, 17 August 2021 02:54
NASA i është kundërpërgjigjur komenteve nga pala ruse të cilët pretendonin se astronautja Serena Aunon-Chancellor shpoi një vrimë në International Space Station (ISS) në 2018…

Shikoni pamjet e para të Galaxy Watch 4 dhe Galaxy Buds 2 të prezantuara gjatë eventit Unpacked

Wednesday, 11 August 2021 16:02
Gjatë eventit Unpacked, përveç dy smartphone-ve të palosshëm Galaxy Z Fold 3 5G dhe Z Flip 3 5G, u prezantuan dhe versionet e reja të…

CyberDog është një robot i ri me një pamje të frikshme nga Xiaomi

Wednesday, 11 August 2021 04:21
Gjigandi kinez i teknologjisë, Xiaomi ka prezantuar një robot 4-këmbësh të quajtur CyberDog. Ky robot është ende një makineri open-source në fazë eksperimentale, dhe kompania…

SpaceX do të nisë drejt hapësirës një satelit që do të transmetojë reklama

Tuesday, 10 August 2021 02:38
SpaceX e Elon Musk është duke u përgatitur për të nisur drej hapësirës një satelit i cili do të transmetojë reklama drejtpërsëdrejti në Twitch dhe…

Një raportim i ri zbulon se si kriza klimatike po sjell kushte ekstreme të motit

Tuesday, 10 August 2021 02:35
Një fotografi mjaft interesante u publikua në internet ku shihet mjaft mirë se sa ndryshe është bota e sotme si rezultat i veprimeve të gabuara…

Shërbimi Fall Detection i Apple Watch i shpëton jetën një burri

Sunday, 08 August 2021 03:12
Shpesh herë ne dëgjojmë lajme se si orat smart ndihmojnë njerëzit në situata të ndryshme, si përshembull në raste aksidenti ose përmes paralajmërimit në çrregullimet…

Virgin Galactic rinis shitjen e biletave, kësaj here duke nisur nga $450,000 për person

Saturday, 07 August 2021 13:28
Virgin Galactic e Richard Branson ka rinisur shitjen e biletave për udhëtimin e dytë në skajin e hapësirës me SpaceShipTwo. Ajo që u vu re…

Një koleksionues prototipesh ka siguruar një wireless charger AirPower që funksionon

Friday, 06 August 2021 02:34
Karikuesja wireless e Apple, AirPower, supozohej të vinte tek përdoruesit me një aftësi unike për të karikuar iPhone, Apple Watch dhe AirPods në të njejtën…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo