October 18, 2021

Harman International prezanton sistemin inovativ të audios në IAA 2021

Harman International prezanton sistemin inovativ të audios në IAA 2021

Gjatë eventit IAA Mobility 2021 në Mynih, Harman International prezantoi teknologjinë më të mirë në fushën e sistemit të audios në makina.

Gjatë viteve të fundit Harman ka vazhduar bashkëpunimin e saj me kompani tepër të njohura si Audi, BMW, MINI dhe Ford duke përfshirë në to sistemet më të avancuara të audios nga Harman Kardon, Bowers & Wilkins dhe Bang & Olufsen, të cilat kanë demonstruar më së miri aftësitë e kompanisë për të kombinuar ekspertizën teknike me dizajnin futuristik.

Audi e-tron inspiron me performancën e veçantë të audios falë Bang & Olufsen

Audi e-tron GT është pajisur me sistemin Bang & Olufsen Premium 3D si një opsion me zgjidhje inovative të ndërtuara duke patur në mëndje teoritë e njohura psiko-akustike. Symphoria 3D revolucionare përmirëson eksperiencën e drejtimit të makinës me audion realistike 3 dimensionale.

BMW i4 ofron një audio magjepsëse me sistemin e Harman Kardon

BMW i4 e prezantuar në IAA përfshin sistemin e sofistikuar akustik Harman Kardon, duke luajtur bukur notat e ndryshme të të gjitha nuancave. Muzika dhe gjuha e folur duken aq normale si të gjeneroheshin në ambientin e makinës.

Ford dhe Harman po kombinojnë eksperiencën e tyre në Mustang Mach-E

Këto dy kompani kanë krijuar një partneritet prej shumë kohësh, dhe tashmë ka ardhur koha që Ford Mustang Mach-E të pajiset me sistemin e ri të audios B&O me 10 bokse high-performance për të krijuar një audio të pasur dhe të ngrohtë njëkohësisht.

MINI ka vendosur gjithashtu të basshkëpunojë me Harman Kardon në IAA

Makina e re MINI Hatch Facelift me 3 dyer është tashmë e disponueshme në versionin elektrik dhe sistemin e audios premium nga Harman Kardon. Kombinimi i bokseve nga ky sistem audio të bën të ndihesh si të jesh në një koncert.

Wednesday, 08 September 2021 01:13

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo