August 11, 2020

Dalin informacionet e para mbi Samsung Galaxy S21

Vlerëso këtë lajm
(0 votes)
Dalin informacionet e para mbi Samsung Galaxy S21

Bisha e Samsungut, Galaxy Note 20 është vetëm pak ditë larg lançimit, por lajmi i radhës ndoshta të bën ta rimendosh edhe një herë.

Për herë të parë kemi informacion mbi pasardhësin e S20, i cili do të quhet S21 ose S30 kjo nuk ka rëndësi vëmendja duhet të fokusohet mbi detajet që kanë dalë së fundmi.
Sipas SamMobile seri do të vijë me 3 modele, të gjitha me 5G, dhe 128/512GB memorie. Ky është standarti ama ndryshimi kolosal ka të bëjë me proçesorin.

 

 

Falë banchmarkeve të rrjedhura së fundmi nga vetë Samsung mësohet se motorri i këtij smartphoni do të jetë një hap galopant. Sipas zërave ai do të jetë një Exynos 1000 i bërë në bashkpunim me AMD duke përdorur një Radeon GPU të përshtatur. Benchmarket flasin për performancë 2.5 herë më të lartë se Snapdragon 865. Nëse rezulton e vërtetë Samsung do të ketë avantazh jo vetëm mbi Androidët e tjerë por edhe mbi iPhone.

Ndaj nëse në këtë moment të jetës e ke buxhetin për një Note 20, ndoshta mund edhe të konsiderosh të presësh deri në shkurt 2021.

Friday, 31 July 2020 16:28 Last modified on Friday, 31 July 2020 19:22

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Ermir Jonka
Xhonald Mamo