June 08, 2023

Ky është posteri i ri i video-lojës EA Sports F1 23

Ky është posteri i ri i video-lojës EA Sports F1 23

Ditën e mërkurë ju do të jeni në gjendje të shikoni trailer-in e parë të video-lojës së re F1 23, megjithatë tashmë EA Sports ka prezantuar posterat e para të kësaj loje.

Posteri i përdorur në lojën Standard Edition do të jetë ai i 7 herë kampionit të botës Lewis Hamilton, pranë të cilit gjenden ylli i Ferrarit Charles Leclerc si dhe Lando Norris.

Për sa i përket versionit Champions Edition, në poster mund të shikojmë Max Verstappen, pilotin që ka fituar 2 herë kampionatin botëror. Dhe pse u kurorëzuar si fitues vitin e kaluar, Verstappen vazhdon dhe këtë sezon të mbajë pozicionin e parë në klasifikim.

 

 

Të jesh në posterin e lojës është një mundësi shumë e mirë dhe unë jam shumë krenar,” tha Verstappen gjatë prezantimit të posterit.

Ju do të mund të shikoni lançimin e trailer-it të ri të lojës në F1.com ditën e mërkurë, me datë 3 maj.

Tuesday, 02 May 2023 09:44

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo