March 23, 2023

5 makinat më të bukura të 2020

5 makinat më të bukura të 2020

2020 është padyshim një vit i tmerrshëm, por një gjë nuk mund të mohohet është se për makinat ka qenë një vit goxha frymëzues. Ndaj edhe po listojmë 5 makinat më të bukura të 2020.
Sigurisht që për secilën prej tyre duhet të marrësh parasysh çmimin dhe sa na shërben me stilin e jetës. Por hey, po flasim për bukuri të cilat duhen admiruar, për ato 5 designe që do t'i varje si poster në dhomën e gjumit.

 

1. Alfa Romeo Giulia

Celebrimi i shekujve eksperiencë mishërohet tek ky emër. Versioni Quadrifoglio me rrota të stërmëdha dhe parakolp seksi është më e bukura e familjes, por edhe versioni standart është një kryevepër e estetikës. Një sedan që absolutisht të bën ta kthesh kokën.

 

2017-Alfa-Romeo-Giulia-Quadrifoglio-front-three-quarter.jpg

 

2. Ford GT Liquid Carbon

Fansa të NFS afrohuni! GT standart na i mori mendtë të gjithëve kur doli në 2017, por mesa duket e mira nuk paska fund. Stili tashmë i egër i GT shumëfishohet tek Liquid Carbon Edition. Fibra karboni në të gjithë trupin, dhe një mbështjellje e qartë për të theksuar secilën linjë, kjo bishë është e ligë.

 

Newly available Ford GT Liquid Carbon places an emphasis on GT’s lightweight sculpted carbon fiber body completely free of paint color. A special clearcoat punctuates each GT’s unique carbon fiber weave in this limited-edition appearance option.

 

3. Kia Telliuride

Ndoshta të nënvlerësuar ndër vite por dekadën e fundit Kia po e merr me meritë të plotë vendin si markë e respektuar. Telliuride ëahtë një SUV shumë kompakte. Grila ikonë e kompanisë nëse deri dje tregonte klasë më të ulët, këtu duket se ka marrë sharmin që i takon një mjeti të tillë, gati gati një Range Rover. Stili minimalist i zbatuar më së mirë në të gjithë trupin e makinës shkon në harmoni me përmasat.

 

 

 

USD00KIS061C021001.jpg

 

 

4. Lincoln Aviator

Këtu pastaj fillojmë të flasim seriozisht, nëse Telliuride është mjaftueshëm, kjo krijesë është totalisht e kundërta, tepër. Luksi i prezantuar me në një mjet të design-uar me elegancë, efekte ndriçimi dramatike, alumin i përdorur në sasinë e duhur, balancë perfekte në madhësinë dhe statusin që do të përcjellë. Mjet aristokracie.

 

 

2020_Lincoln_Aviator_front_NYIAS_2019.jpg

 

5. Porsche Taycan

Tesla mund të jetë inovacioni vetë në makina elektrike, por Porsche di se çfarë bën. Taycan është makina e parë elektrike nga gjermanët e Porsche, dhe veç performancës edhe stili i saj është elektrifikues.
Një profil gati gati coupe edhe pse ka 4 dyer, një fundshpinë sexy, brinjë të holla, dhe një hundë agresive kurorëzuar me ndoshta fenerët më intrigues që kemi parë këto kohët e fundit.

 

106398535-1582136738923taycan_turbo_s_2019_porsche_ag.jpg

Monday, 04 May 2020 23:17 Last modified on Tuesday, 05 May 2020 14:10

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Gisela Shabani