June 09, 2023

Albanian ICT Awards shpall fituesit e edicionit të 11-të më 26 maj

Saturday, 20 May 2023 15:01
  Albanian ICT Awards do të kurorëzojë edicionin e 11-të të saj ditën e premte më 26 maj 2023 në Mbrëmjen Gala e cila mbahet pranë Arka…

Blue Origin firmos kontratën me NASA për ndihmuar të transportimin e astronautëve drejt Hënës

Saturday, 20 May 2023 09:47
Ekipi përfaqësues i Blue Origin arriti që të fitonte tenderin prej $3.4 miliardë të NASA për të ndërtuar një anije kozmike specifike e cila do…

DOKU.TECH do të organizojë edicionin e 10-të në datat 27-28 maj në Pallatin e Rinisë në Prishtinë

Saturday, 20 May 2023 09:45
Përgatituni që të jeni të lirë në datat 27-28 maj, pasi DOKU.TECH do të organizojë edicionin e dhjetë në Pallatin e Rinisë, Prishtinë dhe do të…

OpenAI do të prezantojë aplikacionin e ChatGPT për iOS

Friday, 19 May 2023 08:44
OpenAI, kompania që krijoi chatbot-in më të famshëm ChatGPT, tregoi ditën e martë se do të prezantojë një aplikacion të chatbot-it për iOS. Ky aplikacion…

61% e amerikanëve mendojnë se inteligjenca artificiale kërcënon të ardhmen e njerëzimit

Wednesday, 17 May 2023 23:56
Reuters dhe Ipsos publikuan një sondazh të ri gjatë ditës së mërkurë për shtetasit amerikanë dhe zbuluan se shumica prej tyre mendonin se zhvillimi i…

Gjithçka që duhet të dini rreth Google DeepMind

Wednesday, 17 May 2023 19:04
Inteligjenca artificiale është kryefjala e shumicës së kompanive përgjatë vitit 2023, dhe me kalimin e muajve ajo po përmirësohet vazhdimisht. Rritja e popullaritetit të ChatGPT…

Apple planifikon të organizojë një “event special” në datën 5 qershor, me shumë mundësi për të prezantuar AR/VR Headset

Wednesday, 17 May 2023 18:59
Apple WorldWide Developer’s Conference është një event që organizohet kryesisht për zhvilluesit e aplikacioneve, megjithatë shpesh herë shfrytëzohet për të prezantuar dhe versionet e reja…

Shkencëtarët krijojnë një lloj të ri baterie të fuqizuar nga jonet e oksigjenit

Tuesday, 16 May 2023 17:54
Në ditët e sotme bateritë më të përdorura, që nga smartphone-t e deri tek makinat elektrike janë bateritë e litiumit. Mirëpo disa shkencëtarët në TU…
Page 4 of 178

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo