July 07, 2020

Samsung prezanton lançimin Europian të inovacionit të ri QLED 8K TV 2020

Vlerëso këtë lajm
(0 votes)
Samsung prezanton lançimin Europian të inovacionit të ri QLED 8K TV 2020

Samsung zbuloi ditën e djeshme linjën e tij europiane të televizorëve dhe pajisjeve të audios për vitin 2020, duke përfshirë inovacionin Q950TS QLED 8K TV, gamën e zgjeruar të QLED 8K dhe 4K, MicroLED, Lifestyle TV dhe soundbars, në Forumin Samsung, që u mbajt në Qendrën e Konferencave Mesdhetare në Valletta, Maltë .

Inovacioni i ri i Samsung Q950TS QLED 8K TV 2020 ofron një teknologji të pashembullt dhe një përvojë të pakrahasueshme shikimi, duke kombinuar pamjen dhe cilësinë e tingullit, aftësi të Inteligjencës Artificiale dhe dizajn premium.

I disponueshëm në Evropë në 65, 75 dhe 85 inç, Samsung Q950 QLED 8K TV ju lejon të shihni përtej kutisë me një pamje cep më cep. Ekrani revolucionar i Infinity jep një ekran me raport 99%. Q950, me një profil mahnitës të hollë 15 mm dhe gjashtë altoparlantë të integruar, ripërcakton atë që është menduar nga një ekran përfshirës. Ai eliminon kufijtë midis televizorit dhe ambjentit rrethues për të siguruar përvojën përfundimtare të shikimit në shtëpi.

Përveç Q950, Samsung njoftoi gjithashtu Q900TS dhe Q800T, duke zgjeruar gamën e tij të televizorëve QLED 8K. Madhësitë variojnë nga 55 në 98 inç për të siguruar që tani ka një televizor 8K të përshtatshëm për të gjitha nevojat dhe hapësirat.

samsTelevizori QLED 4K të Samsung vazhdon të jetë një përkrahës kryesor i portofolit të përgjithshëm të Samsung. 2020 sjell formulimin më të fortë QLED 4K të Samsung deri më sot, me modelet Q60T, Q70T, Q80T, Q90T dhe Q95T, tani në dispozicion në madhësi nga 43 deri në 85 inç.

 

Ne jemi në një epokë të re të ekranit inteligjent; ky vit do të sjellë edhe më shumë kërkesë për personalizimin e televizorit," tha Nathan Sheffield, Drejtor i Divizionit të Pajisjeve TV dhe Audio, në Samsung Europe. "Formacionet tona të televizorëve dhe pajisjeve audio të 2020 është më e fortë, më e zgjuar dhe më gjithëpërfshirëse akoma, duke ushqyer një shumëllojshmëri stili jetese pa pasur nevojë për kompromis.

 

Fotografia dhe cilësia e tingullit janë themeli i QLED TV nga Samsung, por ajo që në të vërtetë veçon formacionin e vitit 2020 janë aftësitë e zgjeruara të Inteligjencës Artificiale ‘Smart Screen’. Këto karakteristika - unike për Samsung - sigurojnë që formacioni i këtij viti të ofrojë një përvojë shikimi, në mënyrë që konsumatorët të mos kenë më nevojë kompromis

Friday, 14 February 2020 15:20 Last modified on Sunday, 16 February 2020 16:40

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Ermir Jonka
Xhonald Mamo