May 18, 2021

Samsung prezanton trailer-in e eventit Unpacked ku do të prezantohet pajisja më e fuqishme Galaxy

Samsung prezanton trailer-in e eventit Unpacked ku do të prezantohet pajisja më e fuqishme Galaxy

Samsung është shprehur se një event Galaxy Unpacked do të organizohet në datën 28 prill, në të cilën do të prezantohet pajisja më e fuqishme Galaxy. Në trailer-in e publikuar Samsung, si zakonisht, nuk shfaq shumë informacione rreth tij.

Me shumë mundësi nuk bëhet fjalë për prezantimin e një smartphone-i të ri, pasi një proçesor që është dhë më i fuqishëm se Snapdragon 888, nuk është i krahasueshëm me një proçesor të ndonjë laptopi. Ndoshta bëhet fjalë pikërisht për linjën e laptopëve Galaxy Book që presin prej kohësh një update-im.

Modelet prezente të kësaj linje janë prezantuar që në 2019 dhe përdorin gjenereatën e 10 të proçesorëve nga Intel. Ato mund të rifreskohen me çipet e gjeneratës së 11 Tiger Lake ose variantet 35W të serisë H nga Intel, të cilët do të ishin me të vërtetë produkte shumë të fuqishme.

Mirëpo kohët e fundit ka raportime se Samsung po punon për krijimin e linjës së re Galaxy Book Pro, me ekrane OLED, suport për S Pen dhe CPU të upgrade-uar.

Nëse ne përdorim pak imagjinatën për të zbërthyer sekretin e videos, duke sikur ai ndriçim përfaqëson një laptop të hapur, megjithatë gjithçka do të zbulohet në 28 prill.

Friday, 16 April 2021 00:02

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo