May 30, 2020

A jeni gati për një mid-range tablet nga Samsung?

Vlerëso këtë lajm
(1 Vote)
A jeni gati për një mid-range tablet nga Samsung?

Tabletat Android asnjëherë nuk e patën suksesin e një iPad, e megjithatë Samsung vazhdon të ofrojë gjëra që Apple nuk do ti ofrojë kurrë, ashtu si në rastin konkret një tablet 4G të përballueshëm.

Galaxy Tab A 8.4 është varianti LTE i Galaxy Tab A. Me një ekran 8.4-inch dhe rezolucion 1920 x 1200.

Kamera për selfie apo video telefonata është 5Mp dhe ajo e pasme 8MP e aftë për të regjistruar video FHD.
5000 mAh bateri dhe USB-C e aftë të durojë 10 orë.
3GB RAM dhe 32GB storage por ka hapsirë për microSD, fatmirësisht ka vend për jack-un e kufjeve dhe Dolby Atmos për bokset.

samsung_galaxy_tab_a_8_4_2020_1.jpg

Do të vijë me Android Pie dhe fatkeqësisht nuk do të ketë DeX si tabletat më premium Tab S6.

Por sigurisht është një produkt i kategorisë budget.
iPad-i më i lirë me 4G fillon $459 ndërsa Galaxy Tab A 8.4 vetëm $279.
Ndaj nëse po kërkon për një tablet për funksione bazë dhe internet kudo Tab A 8.4 është një alternativë mjaft interesante

Thursday, 26 March 2020 19:38 Last modified on Friday, 27 March 2020 09:15

Geek Room on Instagram