November 27, 2020

The Last of Us II kryeson nominimet e Game Awards 2020

Vlerëso këtë lajm
(0 votes)
The Last of Us II kryeson nominimet e Game Awards 2020

Eventi me juri vetë fansat, Game Awards 2020 do të zhvillohet në 10 dhjetor dhe që tani kemi pretendentët kryesorë. 

Listën e kryeson siç edhe pritej "The Last of Us II" e Naughty Dog me 10 nominime.

Pas saj vjen "Hades" nga Supergiant Games me 8 dhe padyshim nuk mund të mungonte sensacioni i vitit "Ghostsof Tsushima" e Sucker Punch me 7 nominime.

Vetë organizimi i eventit do të jetë një maratonë më vete, me skena direkte nga Los Angeles, Londër, dhe Tokyo transmetuar në 45 video platforma të ndryshme. 

Më poshtë listojmë kategoritë kryesore, për nominimet e plota e për të votuar edhe vetë shko këtu

 

GameoftheYear

 

Animal Crossing: New Horizons – Nintendo

Doom Eternal – id Software

Final Fantasy VII Remake – Square Enix

Ghost of Tsushima – Sucker Punch

Hades – Supergiant Games

The Last of Us Part II – Naughty Dog

 

Game Direction

 

Final Fantasy VII Remake – Square Enix

Ghosts of Tsushima – Sucker Punch

Hades – Supergiant Games

Half-Life Alyx – Valve

The Last of Us Part II – Naughty Dog

 

Narrative

 

13 Sentinels: Aegis Rim

Final Fantasy VII Remake

Ghosts of Tsushima

Hades

The Last of Us Part II

 

ArtDirection

Final Fantasy VII Remake

Ghosts of Tsushima

Hades

Ori and the Will of the Wisps

The Last of Us Part II

 

Score and Music

 

Doom Eternal

Final Fantasy VII Remake

Hades

Ori and the Will of the Wisps

The Last of Us Part II

 

Audio Design

 

Doom Eternal

Half-Life: Alyx

Ghosts of Tsushima

Resident Evil 3

The Last of Us Part II

 

Performance

 

Ashley Johnson – Ellie, The Last of Us Part

Laura Bailey – Abby, The Last of Us Part II

Daisuke Tsuji – Jin, Ghost of Tsushima

Logan Cunningham – Hades, Hades

Nadji Jeterm – Miles Morales, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Wednesday, 18 November 2020 23:36 Last modified on Thursday, 19 November 2020 14:33

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Ermir Jonka
Xhonald Mamo