October 18, 2021

No Time to Die regjistroi një rekord të ri për sa i përket biletave të shitura në fundjavën e parë

No Time to Die regjistroi një rekord të ri për sa i përket biletave të shitura në fundjavën e parë

Filmi i fundit i Daniel Craig si James Bond është pritur mjaft mirë nga fansat dhe ka regjistruar fitimet më të mëdha në fundjavën hapëse nga të gjithë filmat e tjerë 007. Nga dita e premte dhe deri në ditën e dielë filmi regjistroi fitime prej £25.9 milionë, sipas Comscore.

Këto shifra tejkaluan fitimet prej £20.2 milionë të Skyfall dhe £19.8 milionë Spectre, të cilët tashmë gjenden në vendin e dytë dhe të tretë në listën e UK box Office Chart. Filmi është drejtuar nga Cary Joi Fukunaga, dhe pjesëmarrës në film janë aktorë të famshëm si Lea Seydoux, Rami Malek dhe Lashana Lynch.

Shumica e kritikëve e pëlqyen këtë film dhe shumë prej tyre dhanë review me 5 yje pas premierës në Royal Albert Hall gjatë kësaj jave. Universal tha se No Time to Die regjistroi një tjetër rekord të ri, duke u transmetuar në 772 kinema në Mbretërinë e Bashkuar, 25 më shumë se Star Wars: Rise of Skywalker në 2019.

Box office në SHBA dhe në Kanada duket se ka një konkurencë të fortë me Venom: Let There Be Carnage, e cila regjistroi $90.1 milionë fundjavën hapëse. Vende të tjera të mëdha si Franca, Rusia dhe Kina nuk e kanë përjetuar ende eksperiencën e këtij filmi, pasi planifikimi i publikimit global ka parashikuar data për transmetimin më vonë gjatë këtij muaji ose në nëntor.

Wednesday, 06 October 2021 08:45

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo