May 28, 2022

7 faqe me ilustrime dhe design-e pa të drejta autori dhe pa pagesë

Sunday, 06 September 2020 17:29
Në ditët e sotme të punosh digjitalisht kërkon burime të ndryshme jo vetëm informacioni por edhe kontenti. Ilustrimet janë të domosdoshme ndaj nëse do të…

Trump detyron Kosovën dhe Serbinë të mos bashkëpunojnë me Huawei

Friday, 04 September 2020 19:37
Marrëveshja Kosovë - Serbi e sapo firmosur në Washington, në praninë edhe të vetë presidentit Trump, duket se ka edhe një pikë që i dedikohet luftës me…

Ekosistemi Honor prezantohet ne IFA Berlin

Friday, 04 September 2020 18:34
Eventi më i madh i teknologjisë në Europë IFA Berlin ka filluar dhe do të zgjasë deri në 5 shtator. Vizitat në terren sigurisht që…

Testet e para të Starlink arrijnë shpejtësi 100Mbps

Friday, 04 September 2020 13:47
Qëllimi i Starlink është të sjellë internet në shpejtësi optimale, edhe në zonat më të errëta digjitalisht. Dhe duket se testet e para rezultojnë të…

LG prezanton maskën elektronike PuriCare në IFA Berlin 2020

Thursday, 03 September 2020 23:44
Javën e shkuar u bë e ditur se LG do të sjellë një maskë e cila pastron ajrin. Më në fund kemi pamjet zyrtare të…

Qualcom i paraprin IFA Berlin me Snapdragon 8cx Gen 2 5G

Thursday, 03 September 2020 16:32
Fiks në kohë përpara IFA Berlin Qualcomm paraqet gjeneratën e re të çipeve Snapdragon Compute. Snapdragon 8cx Gen 2 5G do të sjellë performancë deri…

Telekom bëhet One këtë 10 shtator

Thursday, 03 September 2020 15:12
Telekom Albania po transformohet në ONE Telecommunications. Edhe pak ditë na ndajnë nga data 10 Shtator, dita kur ONE do të jetë zyrtarisht emri ynë.…

Edhe Rusia i kundërvihet Apple

Wednesday, 02 September 2020 14:05
Tarifa prej 30% mesa duket në Rusi nuk u shikoka me sy të mirë. Një ligjvënës Rus ka propozuar një ndryshim në ligj, i cili…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019