May 28, 2022

ECTA ngre zërin kundër ndalimit të Huawei në ndërtimin e rrjetit 5G në Evropë

Monday, 19 October 2020 22:02
European Competitive Telecommunications Association denoncoi këtë të premte çdo ndalim të furnizuesve kinezë të 5G për arsye gjeopolitike dhe thekson se vendime të tilla mund të justifikohen…

Shkencëtarët kanë gjetur mënyrën si të ndalojnë riprodhimin e virusit Covid19

Saturday, 17 October 2020 15:38
Shkenca më në fund sheh progres të ndjeshëm kundra Covid19, teksa zbulohet më në fund mënyra si të frenohet një proteinë të përdorur nga virusi…

Inxhinieria sociale: Kush dhe si po i vjedhin të dhënat tuaja?

Friday, 16 October 2020 17:19
A do të pranonit të ndanit llogarinë tuaj bankare ose të dhënat e kartës së pagesës me dikë për të mundësuar vjedhjen e parave tuaja?…

Çfarë na sjell televizori inteligjent QLED?

Friday, 16 October 2020 17:11
Duke filluar nga komforti i shtëpisë e deri tek të stërviturit intensiv, televizorët inteligjentë modernë na mundësojnë një sërë opsionesh  të dobishme për jetën e…

MIT përdor energjinë diellore për të krijuar ujë

Thursday, 15 October 2020 16:26
Ja ku vjen MIT të na mahnisë me një tjetër shpikje e cila në të ardhmen do të ndihmojë këdo që jeton në zona të…

Krijuesi i PlayStation tani po krijon robotë për të luftuar pandemisë

Thursday, 15 October 2020 16:04
Çfarë bën një inxhinier pasi ka krijuar një konsole gaming e cila prej do të dominojë botën për 26 vjet me radhë? Krijon një kompani…

Blue Origin i Jeff Bezos performon me sukses testin e 13 të raketës New Shepard

Thursday, 15 October 2020 15:04
Ndër shumë ndërmarrjet e Jeff Bezos, njëra që ka më për zemër është edhe Blue Origin.Ajo është tentativa e pronarit të Amazon për të shtrirë…

Meqë në kutinë e iPhone 12 nuk do të ketë kufje ja ku vijnë Beats Flex nga Apple

Wednesday, 14 October 2020 13:40
Beats më të lira se kaq nuk kemi parë kurrë. Beats Flex nga Apple janë një palë kufje wireless me kabullin bashkues që prehet prapa…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019