June 08, 2023

HP çaktivizon printerat e përdoruesve nëse zbulon se ato po përdorin bojëra me çmime më të lira nga rivalët

Monday, 15 May 2023 14:25
Hewlett-Packard, ose siç njihet ndryshe HP, ka irrituar me mijëra përdorues të printerave të kësaj kompanie përmes update-it më të ri të firmware-it, i cili…

Njihuni me Shqip.ai, platformën inteligjente që ju lejon të ktheni regjistrimet e audios shqip në tekst të shkruar

Sunday, 14 May 2023 09:33
Kompania Quantix ka bërë të mundur përmes inteligjencës artificiale që ju të shndërroni regjistrimet e audiove në gjuhën shqipe në një tekst të shkruar, duke…

Specifikat dhe çmimi i Asus ROG Ally sapo u konfirmuan zyrtarisht

Saturday, 13 May 2023 12:58
Asus ka prezantuar më në fun listën e plotë të specifikave të minikompjuterit gaming ROG Ally. Kjo pajisje do të jetë një rival direkt i…

Ky version AI i yllit të Snapchat mund të shndërrohet në të dashurën tuaj për $1 në minutë

Friday, 12 May 2023 11:21
Për një çmim prej vetëm $1 në minutë, ylli i Snapchat Caryn Marjorie mund të jetë e dashura juaj. Kjo influencer 23 vjeçare, e cila…

Këto janë produktet kryesore të prezantuara gjatë eventit të përvitshëm Google I/O

Thursday, 11 May 2023 17:12
Ditën e djeshme Google organizoi eventin e përvitshëm Google I/O, gjatë së cilit prezantoi një gamë të gjerë produktesh. Ora e parë e prezantimit iu…

Rregullatorët e BE pritet të aprovojnë blerjen e Activision javën e ardhshme

Thursday, 11 May 2023 09:54
Rregullatorët antitrust të Bashkimit Evropian po përgatiten për të aprovuar blerjen e Activision Blizzard nga ana e Microsoft gjatë javës së ardhshme. Sipas një raportimi…

Steve Wozniak tregon se inteligjenca artificiale do ta bëjë më të vështirë që të zbulojmë mashtrimet dhe keqinformimet në internet

Wednesday, 10 May 2023 09:44
Bashkë themeluesi i Apple, Steve Wozniak tregoi shqetësimin e tij se inteligjenca artificiale do ta bëjë më të vështirë zbulimin e mashtrimeve apo informacioneve të…

Në autostradat e Mbretërisë së Bashkuar po vendosen kamera të fuqizuara nga AI për të identifikuar personat që hedhin mbeturina nga makina

Wednesday, 10 May 2023 09:42
Mbretëria e Bashkuar ka një plan për të ndaluar të gjithë personat që kalojnë në autostradë që të mos hedhin mbeturina direkt nga dritarja e…
Page 5 of 178

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo