November 27, 2020

Nje Apple Event i papritur po vjen me 2 dhjetor ne NYC

Tuesday, 19 November 2019 13:30
Nuk eshte hera e pare qe Apple vlereson aplikacionet dhe lojrat ne App Store, por kjo eshte hera e pare qe e ben ate permes…

Sony permireson funksionet e Aibo

Saturday, 16 November 2019 22:21
Qenushi yne i preferuar eshte tani akoma me besnik! Fale programit te ri te Sony, i cili lejon nderhyrjen e zhvillueseve ne veprimet e Aibo,…

Apple prezanton MacBook Pro 16-inch per $6,099

Thursday, 14 November 2019 12:37
⁣Apple sapo ka prezantuar MacBook Pro 16-inch i cili ofron disa karakteristika qe i shohim per here te pare ne nje laptop. ⠀Ju mund ta…

Adidas mbyll fabriakt e prodhimit robotik te atleteve

Wednesday, 13 November 2019 15:28
Te hapura ne 2016 dhe 2017, dy fabrikat me futuristike te Adidas do te mbyllen per arsye ende te pa konfirmuara. Te lokalizuara ne Atlanta,…

Shitje rekord per GoPro Hero 8

Saturday, 09 November 2019 11:53
Nese mendoni apo keni nje shok qe thote se smartphonet kane nxjerre jashte perdorimi kamerat aksion dhe sidomos GoPro, atehere bejini DM kete lajm!⠀ Tre…

Amazon Echo dhe Google Home po keqperdoren nga hajdutet

Tuesday, 05 November 2019 20:50
Nje problem i madh sigurie eshte zbuluar nga kerkuesit tek paisjet smart speaker si Google Home apo Amazon Echo. Shume tyre sot perdoren per te…

Rusia shkeput internetin me boten

Sunday, 03 November 2019 16:39
Nje vendim i ri hyn ne fuqi nga sot ne Rusi i cili duket se do te ndryshoje pergjithmone jeten online.⠀⠀Cdo internet service provider tashme…

Apple sjell 398 emoji te reja

Sunday, 03 November 2019 16:35
Nje tufe emoji te reja sapo i jane prezantuar perdorueseve te iOS 13.2⠀⠀Midis 398 emoji vihen re edhe ato te dedikuara personave me aftesi te…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Ermir Jonka
Xhonald Mamo