June 08, 2023

Gjermania kthehet në parajsën e kriptomonedhës duke anashkaluar ligjet e BE.

Saturday, 30 November 2019 18:14
1 Janar 2020 është data në të cilën Gjermania do të shënojë emrin e saj si shteti i parë që i hapi zyrtarisht rrugën kriptomonedhës…

Në Rusi lopëve po i vihen syze VR

Wednesday, 27 November 2019 22:50
Një foto e cuditshme po qarkullon në rrjete sociale prej disa ditësh, aq sa shumë kanë nisur të dyshojnë për vërtetësinë e saj. Eshtë shumë…

Countdowni i Black Friday ka nisur. Mos prit deri të premten për këto oferta!

Monday, 25 November 2019 21:56
Kjo është java më e çmendur e çmimeve dhe e duhura për të bërë blerjen e një produkti të cilin ke kohë që e kërkon.…

Keto janë 5 trendet e teknologjisë në 2020

Sunday, 24 November 2019 22:35
Gjithnjë në zhvillim, fushat e shumta të teknologjisë priren të përmirësohen me kalimin e viteve derisa vjen momenti që ato të prekin tregun dhe konsumatorin.…

Nje Apple Event i papritur po vjen me 2 dhjetor ne NYC

Tuesday, 19 November 2019 13:30
Nuk eshte hera e pare qe Apple vlereson aplikacionet dhe lojrat ne App Store, por kjo eshte hera e pare qe e ben ate permes…

Sony permireson funksionet e Aibo

Saturday, 16 November 2019 22:21
Qenushi yne i preferuar eshte tani akoma me besnik! Fale programit te ri te Sony, i cili lejon nderhyrjen e zhvillueseve ne veprimet e Aibo,…

Apple prezanton MacBook Pro 16-inch per $6,099

Thursday, 14 November 2019 12:37
⁣Apple sapo ka prezantuar MacBook Pro 16-inch i cili ofron disa karakteristika qe i shohim per here te pare ne nje laptop. ⠀Ju mund ta…

Adidas mbyll fabriakt e prodhimit robotik te atleteve

Wednesday, 13 November 2019 15:28
Te hapura ne 2016 dhe 2017, dy fabrikat me futuristike te Adidas do te mbyllen per arsye ende te pa konfirmuara. Te lokalizuara ne Atlanta,…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo