June 25, 2022

Amazon do të mundësojë që Alexa të flasë me zërin e një të afërmi tuaj që ka ndërruar jetë

Thursday, 23 June 2022 23:45
Një trend gjatë vitit të kaluar bëri të mundur që nga fotografi të ndryshme, sidomos të personave që kishin ndërruar jetë më parë, të krijoheshin…

Peshqit robotë mund të zgjidhin problemin e ndotjes së oqeaneve nga mikroplastika

Thursday, 23 June 2022 08:26
Një robot që ka formën e peshkut dhe që do të mund të mbledhë copëzat e vogla të mbetjeve plastike është zhvilluar nga një shkencëtar…

Kjo teknikë e re mund të zbulojë Alzhaimer vetëm përmes një skanimi me rezonancë magnetike

Thursday, 23 June 2022 08:20
Një teknikë e re është zhvilluar për të diagnostikuar sëmundjen e Alzhaimer nëpërmjet një skanimi të vetëm. Një studim mbi këtë metodë të re është…

Xiaomi përmirëson eksperiencën e jetesës smart përmes produkteve të reja AloT

Thursday, 23 June 2022 08:12
Ditën e sotme Xiaomi prezantoi në tregun botëror një seri të gjerë produktesh AloT, të cilat janë të dizenjuara për të përmirësuar eksperiencën smart në…

Huawei fiton 6 çmime në Interop Tokyo 2022

Wednesday, 22 June 2022 16:53
Huawei fitoi 6 çmime për produktet e reja dhe të jashtëzakonshme në Interop Tokyo 2022, një nga ngjarjet më të mëdha të TIK në Japoni,…

Meta demonstron prototipe të ndryshme VR Headsets me përmirësime shumë më të mëdha në krahasim me Oculus Quest 2

Wednesday, 22 June 2022 09:15
Mark Zuckerberg ka demonstruar disa prototipe të reja VR Headsets, vetëm dy muaj pasi Ming-Chi Kuo zbuloi disa detaje mbi Quest 2 Pro. Siç Zuckerberg…

Kompania prezanton avionin privat që do t’ju çojë në çdo vend të botës brenda 1 ore

Wednesday, 22 June 2022 09:06
Startup-i Venus Aerospace ka prezantuar konceptin e tij të ri të një avioni privat që do të transportojë pasagjerët në çdo vend të botës në…

Energjia e rigjenerueshme dhe Web3 ishin temat kryesore të trajtuara në VivaTech 2022

Sunday, 19 June 2022 15:11
VivaTech u rikthye në Paris për edicionin e tij të gjashtë nga datat 25-19 qershor në formatin online dhe me praninë e publikut, ku Geek…
Page 1 of 116

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019