September 20, 2021

iPhone 13 mund të vijë me modul dhe sensorë kamerash më të mëdha

Sunday, 11 July 2021 01:45
Lançimi i iPhone 13 është vetëm disa muaj larg dhe persona të ndryshëm po bëjnë të pamundurën për të zbuluar informacionet më të reja rreth…

8 gjërat që duhet të dini rreth HarmonyOS të Huawei

Sunday, 11 July 2021 01:40
Huawei ka lançuar HarmonyOS 2.0 për të gjithë pajisjet e saja, dhe Android duhet të shqetësohet. Më poshtë do të listohen të gjitha informacionet që…

Versioni beta iOS 14.7 zgjidh problemin me ikonën e % që çaktivizionte Wi-Fi në iPhone

Saturday, 10 July 2021 00:37
Versioni i fundit beta për iOS dhe iPadOS 14.7, i cili u publikua nga developers gjatë këtyre javëve, zgjidh më në fund problemin me bug-un…

Smartphone-i $1,500 nga Qualcomm është për fansat që kanë “më shumë para se mend”

Saturday, 10 July 2021 00:32
Kompania që prodhon proçesorët Snapdragon, Qualcomm, ka vendosur të krijojë smartphone-in e saj. Smartphone-i i krijuar në bashkëpunim me Asus do të quhet “Smartphone for…

OnePlus pranon se uli shpejtësinë e 300 aplikacioneve të shumëpërdorura në update-in e fundit

Friday, 09 July 2021 00:38
OnePlus ka filluar të “luajë” disi me performancën dhe konsumin e energjisë në smartphone-t e saj. Kjo histori ka dy anë, njëra prej tyre tregon…

Publikohen ngjyrat e reja të Samsung Galaxy S21 FE 5G

Thursday, 08 July 2021 00:51
Një poster i Samsung Galaxy S21 FE shumë i ngjashëm me posterat zyrtar të Samsung ka filluar të qarkullojë në internet. Ajo që mund të…

Xiaomi kombinon Mate XS, Galaxy Fold dhe Mi Mix Alpha për këtë patentim “të palosshëm”

Wednesday, 07 July 2021 00:55
Në fillim të këtij viti Xiaomi lançoi smartphone-in e parë të palosshëm, Mi Mix Fold. Tani një aplikim për patentim i ri sugjeron se prodhuesi…

Realme po punon me Kodak për të krijuar një flagship të fokusuar në cilësinë e kameras

Saturday, 03 July 2021 01:48
Para disa kohësh Realme tregoi se po punon për realizimin e një strategjie dual-flagship, ku njëra prej tyre do të fokusohej në performancë dhe tjetra…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo