January 29, 2022

Pamjet e para të Pixel 6A tregojnë një pajisje më kompakte pa headphone jack

Sunday, 21 November 2021 09:12
Steve Hemmerstoffer (@OnLeaks) ka publikuar disa renders në faqjen e tij në Twitter të Pixel 6A, duke na treguar se çfarë mund të presim nga…

Apple dëshiron të lançojë një EV self-driving në 2025 me një proçesor të krijuar nga vetë kompania

Friday, 19 November 2021 07:35
Apple ka mbaruar punën më të madhe mbi cores të proçesorit që do të fuqizojë makinën elektrike autonome që bën pjesë në projektin Titan. Tashmë…

Apple do të shesë pjesë origjinale për iPhone në mënyrë që ju ta riparoni pajisjen tuaj nga shtëpia

Thursday, 18 November 2021 01:03
Apple po planifikon të nisë shitjen e pjesëve për iPhone dhe do të ofrojë instruksione për riparimin e pajisjeve të Apple nga shtëpia, pa patur…

Raportimet e reja tregojnë se projekti për Pixel Fold është ndërprerë

Tuesday, 16 November 2021 08:34
Më herët gjatë këtij viti ne filluam të dëgjonim shumë parashikime se Google do të lançonte një smartphone të palosshëm. Eventi i tetorit ishte një…

Samsung prezanton One UI 4.0 për serinë Galaxy S21 dhe tregon se cilët do të jenë smartphone-t e tjerë që do të update-ohen

Tuesday, 16 November 2021 08:19
Samsung ka prezantuar tashmë versionin e parë global të One UI 4.0, i cili fillimisht ka ardhur për Galaxy S21, Galaxy S21 Plus dhe Galaxy…

Nëse ju ndërroni jetë, kontaktet tuaj në Legacy Contacts mund të trashëgojnë të dhënat tuaja të iCloud

Saturday, 13 November 2021 09:36
Ndoshta ju nuk e keni menduar asnjëherë, por a e dini se çfarë mund të ndodhë me adresën tuaj iCloud pasi ju të keni ndërruar…

Versioni i rradhës i One UI 4.0 mund të jetë versioni global i sistemit operativ

Thursday, 11 November 2021 22:20
Deri më tani Samsung ka publikuar 4 versione beta të sistemit operativ që bazohet në Android 12, One UI 4.0 për serinë e Galaxy S21.…

Piloti shokohet kur zbulon se iPhone-i që rrëzoi ndërkohë që po ecte me 80 km/h ishte “në gjendje perfekte”

Thursday, 11 November 2021 00:44
Piloti i një aeroplani Seminole në Orlando, Florida po bëhej gati të niste fluturimin kur iPhone-i i rij i rëshqiti nga dora. Në ato momente…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019