December 03, 2022

Shërbimi Emergency SOS satelitor i iPhone 14 shpëton një person të ngecur në Alaskë

Saturday, 03 December 2022 09:56
Me lançimin e iOS 16.1, Apple prezantoi dhe shërbimin Emergency SOS satelitor që është dizenjuar për të lejuar përdoruesit e iPhone 14 të kontaktojnë me…

Galaxy Z Flip 5 mund të vijë me përmirësimin e shumëpritur në 2 ekranet gjatë 2023

Thursday, 01 December 2022 15:41
Ka ende shumë kohë deri në prezantimin e pajisjeve të palosshme nga Samsung (në rast se kompania ruan traditën e përvitshme smartphone-t e palosshëm mund…

Është zyrtare: Seria e smartphone-ve Xiaomi 13 do të vijë gjatë kësaj jave

Tuesday, 29 November 2022 09:51
Xiaomi ka vendosur të lançojë smartphone-t flagship pak më herët këtë vit, krahasuar me serinë Xiaomi 12 të vitit të kaluar që u prezantua në…

Eventi Unpacked, ku do të prezantohet seria Samsung Galaxy S23, do të zhvillohet në javën e parë të muajit shkurt

Tuesday, 29 November 2022 09:48
Samsung po planifikon të prezantojë serinë Galaxy S23 gjatë eventit të parë Unpacked për 2023, i cili do të mbahet në javën e parë të…

Ju do të mund të përdorni smartphone-in tuaj pa “airplane mode” kur të fluturoni në vitet e ardhshme në Bashkimin Evropian

Saturday, 26 November 2022 09:58
Brenda territoreve të Bashkimit Evropian linjat ajrore do të jenë në gjendje të instalojnë rrjetin 5G në aeroplanët e tyre, duke lejuar pasagjerët të përdorin…

Raportimet e reja hedhin dyshime mbi anonimitetin e të dhënave të përdoruesve në iCloud

Wednesday, 23 November 2022 01:11
Javën e kaluar kërkuesit raportuan se disa aplikacione të ndryshme të Apple po grumbullonin të dhënat e përdoruesve dhe në rastet kur përdoruesit nuk e…

Snapdragon 8 Gen 2 i përdorur nga Samsung do të përdorë një GPU të përshpejtuar, edhe në Shqipëri

Friday, 18 November 2022 23:41
Disa nga smartphone-t që do të përdorin proçesorin më të ri Snapdragon 8 Gen 2, si Galaxy S23, S23+ dhe S23 Ultra i janë nënshtruar…

iPhone 15 Pro mund të përdorë një portë Thunderbolt me avantazhe të konsiderueshme ndaj asaj Lightning

Friday, 18 November 2022 07:09
Gjenerata e re e iPhone-ve Pro pritet të përfshijnë porta USB-C që mbështesin teknologjinë USB 3.2 ose Thunderbolt 3, sipas analistit Ming-Chi Kuo, gjë që…
Page 1 of 118

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019