June 09, 2023

Një person i paidentifikuar ka shpenzuar $500,000 në Counter Strike: GO për të blerë një skin dhe një thikë

Wednesday, 26 April 2023 10:55
Ju mund të mendoni për shumë mënyra të ndryshme shpenzimi nëse do të kishit $500,000, mirëpo ky gamer duket se i ka të mirëpërcaktuar prioritetet…

Rockstar Games pritet të lançojë GTA 6 në datën 17 maj

Tuesday, 25 April 2023 10:00
Këto ditë kanë qarkulluar raportime të shumta që tregojnë se kemi disa të reja në industrinë e video lojrave nga Rockstar Games. Mendohet se kjo…

Kompania që prodhoi “Angry Birds” do të blihet nga Sega për $1 miliardë

Sunday, 16 April 2023 01:46
Raportimet më të reja tregojnë se Sega është shumë pranë finalizimit të marrëveshjes për blerjen e Rovio Entertainment (kompania e cila krijoi lojën e famshme…

EA prezanton logon dhe disa detaje të tjera mbi lojën e re EA Sports FC

Sunday, 09 April 2023 23:54
EA Sports prezantoi ditën e enjte logon e re që do të përfaqësojë lojën pasardhëse të FIFA, EA Sports FC. Logoja e re ka një…

FIFA zhvillon një lojë për smartphone të fuqizuar nga AI pas ndarjes nga Electronic Arts

Wednesday, 05 April 2023 00:42
Tashmë që Electronic Sports dhe FIFA ndjekin rrugët e tyre të ndara, kemi filluar të mësojmë detajet e para rreth të ardhmes së video-lojrave që…

Blizzard paralajmëron të gjithë fansat e “Diablo IV” para prezantimit të Open Beta

Friday, 24 March 2023 04:06
Fansat e Diablo IV arritën të testonin lojën më të re RPG të Blizzard gjatë fundjavës Early Acces Beta. Ky akses ishte e limituar vetëm…

Ubisoft do të përdorë inteligjencën artificiale për të gjeneruar dialogjet e ndryshme brenda video-lojrave

Thursday, 23 March 2023 08:34
Një lojë e mirë open-world është e mbushur plot me detaje që tërheqin sa më tepër përdoruesit në përjetimin e lojës. Një ndër elementet kryesor…

Ja përse video-lojrat për smartphone janë të këqija për shëndetin tonë dhe si ta zgjidhim këtë problem

Thursday, 23 March 2023 08:31
Video-lojrat janë të dizenjuara për t’ju tërhequr sa më shumë deri sa ju të bëheni të varur ndaj tyre, dhe për këtë arsye ato mund…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo