June 08, 2023

Gameplay i GTA 6 bëhet leak në internet përmes 90 videove të ndryshme

Tuesday, 20 September 2022 09:58
Nuk është një sekret se Rockstar Games prej vitesh po merret me zhvillimin e lojës pasardhëse në serinë e GTA. Mirëpo për fat të keq…

Zhvilluesit shfrytëzojnë Dynamic Island për të krijuar lojëra të reja për iPhone

Sunday, 18 September 2022 13:46
Dynamic Island i prezantuar në modelet Pro të iPhone 14 mundësojnë shikimin e njoftimeve të ndryshme, statusit të telefonatave e shumë më tepër. Tashmë ky…

Sony thotë se oferta e Microsoft për Call of Duty ishte “e papërshtatshme në shumë nivele”

Thursday, 08 September 2022 18:17
Sony e ka cilësuar ofertën e Microsoft për të ruajtur praninë e Call of Duty në PlayStation si “të papërshtatshme në shumë nivele”. CEO i…

Spekulime për largimin e Ninja nga Twitch pas ndërprerjes të papritur të stream-it

Wednesday, 07 September 2022 13:16
Ninja ndërpret papritmas stream-in e fundit me komente që i bëjnë fansat të spekulojnë për një lëvizje të mundshme në një tjetër platformë.Përveç përfundimit të…

Call of Duty: Modern Warfare 2 mund të rikthejë të gjitha hartat klasike deri në vitin 2023

Wednesday, 07 September 2022 13:11
Pa asnjë lojë të re Call of Duty aktualisht për vitin 2023, duket se Activision ka plane të tjera për të mbajtur interesin e njerëzve…

PlayStation Studios planifikon të futet në tregun e lojrave për smartphone

Sunday, 04 September 2022 14:12
Pas pothuajse 3 dekadash fokusimi në lojrat për konsolën PlayStation, PS Studios po mendon të futet në tregun e lojrave për smartphone. Gjatë kësaj jave…

Monitori i parë i lojrave OLED i Samsung nuk ka nevojë për një PC ose konsolë

Thursday, 01 September 2022 19:15
Samsung ka prezantuar monitorin e tij të parë të lojrave OLED, Odyssey OLED G8 34 inç.Është gjithashtu një nga monitorët e parë të lojërave të…

FIFA 23 dhe Marvel bashkëpunojnë për të krijuar një kombinim të veçantë FUT Heroes

Friday, 19 August 2022 09:53
Electronic Arts dhe Marvel Entertainment do të bashkëpunojnë për të prodhuar disa heronj në FIFA Ultimate Team, të cilat do të jenë të aksesueshme në…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo