June 09, 2023

Konfirmohet data e lançimit të Overwatch 2

Monday, 03 October 2022 11:17
Blizzard ka konfirmuar datën e lançimit të Overwatch 2, duke e bërë të ditur fansave kohën e saktë që mund të presin për të hyrë…

Cyberpunk 2077 shënon një arritje të re mbresëlënëse në shitje

Monday, 03 October 2022 11:12
Cyberpunk 2077 i jep fund një serie dy-javore të shitjeve rekord në PC dhe konsola duke ndarë për ne numrin e tij marramendës të kopjeve…

PlayStation Plus do të ofrojë në muajin tetor Injustice 2, Hot Wheels Unleashed dhe Superhot

Thursday, 29 September 2022 09:04
Injustice 2, Hot Wheels Unleashed dhe Superhot do të jenë lojrat që do të ofrohen në planin e abonimit PlayStation Plus Essential duke filluar nga…

Një adoleshent, që raportohet se ka lidhje me hakimin e Rockstar Games, arrestohet në Britaninë e Madhe

Sunday, 25 September 2022 18:03
Oficerët e krimit kibernetik në Mbretërinë e Bashkuar njoftuan se ndihmuan në arrestimin e një adoleshenti nga Oxfordshire dhe raportet thonë se ai mund të…

CEO i EA tregon se Battlefield mund të përfitojë nga largimi i Call of Duty në PS

Wednesday, 21 September 2022 10:08
CEO i Electronic Arts, Andrew Wilson mendon se në qoftë se Call of Duty do të shndërrohet në një lojë ekskluzive për Microsoft dhe Xbox…

FBI ka nisur investigimet mbi personin që publikoi përmbajtjet e GTA 6

Wednesday, 21 September 2022 10:05
Hakeri i cili mbajti përgjegjësinë për publikimin e një numri të madh përmbajtjesh nga Grand Theft Auto 6 është tashmë nën hetim nga FBI. Besohet…

Sony thotë se lojërat për PSVR nuk do të jenë të përshtatura me PSVR2

Tuesday, 20 September 2022 10:19
Sipas Hideaki Nishino, Zv President i PlayStation, Lojërat PSVR nuk janë të përshtatura me PSVR2 sepse PSVR2 është krijuar për të ofruar një përvojë vërtet të…

Blerja e Activision nga Microsoft pritet të përballet me hetime më të thella në Mbretërinë së Bashkuar dhe BE

Tuesday, 20 September 2022 10:13
Blerja prej 68.7 miliardë dollarësh e Activision Blizzard nga Microsoft pritet të hetohet gjerësisht nga rregullatorët e Mbretërisë së Bashkuar dhe BE-së. Në fillim të…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo