June 08, 2023

PlayStation ofron ulje në më tepër se 1,000 lojra për fundin e vitit

Wednesday, 30 November 2022 10:00
PlayStation Store ofron dy periudha uljesh të mëdha gjatë fundit të vitit, ku qindra lojra ndër më të vlerësuarat për PS4 dhe PS5 vijnë në…

Epic Games Store ka në plan të ofrojë një lojë falas çdo ditë përgjatë Krishtlindjeve

Sunday, 27 November 2022 09:53
Epic Games Store do të nisë sërisht një promocion të ri ku do t’i ofrojë të gjithë përdoruesve të saj shancin për të shkarkuar një…

McDonald’s prezanton karrigen gaming kundër yndyrës së fast food

Thursday, 10 November 2022 07:26
Në treg gjenden shumë karrige të ndryshme, sidomos për të gjithë gamers, mirëpo shumë pak kryejnë të njejtin funksion si karrigia e McDonald’s. Rrjeti i…

Lojtarët “toksikë” në CoD: Modern Warfare II do të heshten në komunikimin me zë dhe tekst

Wednesday, 09 November 2022 00:13
Nëse ju luani në një lojë për një kohë të caktuar me shumë mundësi do të përballeni me disa lojtarë “toksikë” të cilët thonë fjalë…

God of War Ragnarok do të vijë pranë të gjithë fansave në datën 9 nëntor

Monday, 07 November 2022 23:57
Përdoruesit e PlayStation do të përgatiten për të bërë tyren disa edicione të ndryshme të God of War Ragnarok, e cila do të vijë në…

500 dronë kanë formuar një reklamë gjigande për Candy Crush në qiellin e New York City

Friday, 04 November 2022 07:54
500 dronë të pajisur me drita janë lançuar drejt qiellit të New York City gjatë mbrëmjes për të formuar një promovim masiv fluturues për lojën…

PlayStation VR2 do të lançohet në datën 22 shkurt dhe do të kushtojë €599.99

Thursday, 03 November 2022 08:14
Sony do të lançojë headset-in e ri PSVR2 në datën 22 shkurt të vitit të ardhshëm me një çmim prej €599.99. Së bashku me VR…

Numri i të abonuarve në PlayStation Plus bie me 2 milionë pavarësisht përmirësimeve të reja

Wednesday, 02 November 2022 07:28
Numri i personave të abonuar në PlayStation Plus ka rënë me 2 milionë përgjatë vitit të fundit, pavarësisht përmirësimeve të mëdha të Sony gjatë verës…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo