January 29, 2022

Alienware UFO rivalizon Nintendo Switch

Tuesday, 07 January 2020 11:09
Alienware prezantoi sot në CES konceptin e UFO, një gaming console i cili duket se është inspiruar shumë nga Nintendo Switch. Emri UFO vjen nga…

Ja çfarë mësuam rreth PS5 në prezantimin e Sony në CES

Tuesday, 07 January 2020 09:58
Një vit më parë në CES, Sony bëri një përmbledhje të sukseseve të PS4 duke e mbyllur fjalimin me një teaser për një console të…

Nëse ke ende lojra të PS1 fillo nxirri nga sirtarët

Friday, 03 January 2020 22:14
PlayStation 5 është një nga produktet më të shumëpritura të 2020 dhe detajet e para të tij pritet ti mësojmë pas një jave në CES…

Nintendo PlayStation i rrallë del për herë të parë në ankand publik

Friday, 27 December 2019 22:10
Ishte fillimi i viteve '90 kur Ken Kutaragi, inxhinier në Sony Computer Entertainment dhe më vonë CEO, krijoi një chip audio për Nintendo pas të…

Call of Duty zëvendëson armët me topa bore

Wednesday, 25 December 2019 23:46
Këtë fundvit armët zëvendësohen me topa bore në Call of Duty: Modern Warfare. Një update i cili do të zgjasë për pak ditë, lejon lojtarët…

Facebook Gaming lançon dy lojra të reja Pokémon

Tuesday, 24 December 2019 18:55
Ekskluzivisht për Facebook Gaming sapo janë lançuar dy lojra të reja Pokémon. Pokémon Tower Battle është e mundur të luhet në të gjithë botën dhe…

Zulohet loja e dytë për PlayStation 5

Sunday, 22 December 2019 23:05
Sony Interactive Entertainment nuk ka treguar shumë për lojrat të cilat po përgatiten për PS5 dhe deri tani ajo çfarë dimë është emri i Godfall…

Acer Predator XB273K, ekrani më i mirë dhe i shtrenjtë për gaming në 2019

Monday, 09 December 2019 10:44
Të luash në 4K është tepër e shtrenjtë dhe jo të githë mund ta përballojmë ekonomikisht. Pavarësisht kësaj është mirë të dijmë se cili është…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019