June 09, 2023

Epic Games merr një gjobë prej $520 milionësh nga FTC për shkak të shkeljes së privatësisë së fëmijëve dhe blerjeve në dyqanin online

Tuesday, 20 December 2022 00:43
Federal Trade Commission (FTC) lajmëroi gjatë ditës së hënë se do të gjobisë Epic Games me $520 milionë për shkak të shkeljes së privatësisë së…

Erdhi koha që të shikoni momentet tuaja më të mira të vitit në PlayStation përmes 2022 Wrap-Up

Wednesday, 14 December 2022 09:03
PlayStation ka nisur shpërndarjen e statistikave Wrapped-Up 2022 për të gjithë përdoruesit e PS4 dhe PS5. Nga dita e djeshme deri në datën 13 janar…

Fortnite dhe MrBeast do të dhurojnë $1 milionë përmes një sfide të re

Tuesday, 13 December 2022 09:41
YouTuber-i më i njohur në botë do të bashkëpunojë me Fortnite në dhurimin e $1 milionë drejt personave me fat. Jimmy Donaldson, ose ndryshe MrBeast,…

Epic Games paditet nga prindërit që tregojnë se fëmija i tyre ka krijuar varësi ndaj Fortnite

Sunday, 11 December 2022 10:04
Në korrik të këtij viti, 3 prindër diskutuan me një gjyqtar të Gjykatës Supreme të Kanadasë dhe sqaruan se fëmijët e tyre kishin krijuar një…

Këto janë lojrat që u shpallën fituese të çmimeve në The Game Awards 2022

Saturday, 10 December 2022 10:24
Si çdo vit, The Game Awards u mbajt dhe gjatë këtij viti për të vlerësuar lojrat më të mira të publikuara gjatë 2022. Elden Ring…

Game Awards 2022: Ja se kur do të zhvillohet ky event dhe si ta ndiqni atë

Tuesday, 06 December 2022 08:24
The Game Awards është një event i përvitshëm i cili grumbullon kompanitë më të mëdha nga e gjithë bota për të nderuar lojrat më të…

Bëhuni gati të shikoni Hulk, MrBeast dhe shumë personazhe të rinj në kapitullin e ri të Fortnite

Sunday, 04 December 2022 01:55
Personazhet që do të jenë të pranishëm në kapitullin e 4-t të Fortnite janë bërë leak online para prezantimit zyrtar, dhe në to përfshihen disa…

Tekken 8 konfirmon se do të marrë pjesë në The Game Awards gjatë javës së ardhshme

Saturday, 03 December 2022 09:58
Tekken 8 është një ndër lojrat e konfirmuara të cilat do të marrin pjesë në The Game Awards gjatë javës së ardhshme. Adresa zyrtare e…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo