May 18, 2021

Facebook Gaming lançon dy lojra të reja Pokémon

Tuesday, 24 December 2019 18:55
Ekskluzivisht për Facebook Gaming sapo janë lançuar dy lojra të reja Pokémon. Pokémon Tower Battle është e mundur të luhet në të gjithë botën dhe…

Zulohet loja e dytë për PlayStation 5

Sunday, 22 December 2019 23:05
Sony Interactive Entertainment nuk ka treguar shumë për lojrat të cilat po përgatiten për PS5 dhe deri tani ajo çfarë dimë është emri i Godfall…

Acer Predator XB273K, ekrani më i mirë dhe i shtrenjtë për gaming në 2019

Monday, 09 December 2019 10:44
Të luash në 4K është tepër e shtrenjtë dhe jo të githë mund ta përballojmë ekonomikisht. Pavarësisht kësaj është mirë të dijmë se cili është…

Mario Kart Tour është loja më e shkarkuar në iPhone për 2019

Tuesday, 03 December 2019 11:32
Pavarësisht lançimit të vonë në shtator të këtij viti, Mario Kart Tour është klasifikuar si loja free më e shkarkuar në iPhone duke lënë pas…

Diskriminimi gjinor dhe ngacmimet seksuale i kushtojnë Riot Games $10 mil

Tuesday, 03 December 2019 10:49
Krijuesja e League of Legends, Riot Games, ka arritur një marrëveshje me punëtoret femra nga viti 2014 deri sot të cilat kanë akuzuar kompaninë për…

Fuqia e lojrave në PC zbret në Samsung Galaxy

Friday, 29 November 2019 23:34
Nëse nuk je ende gati të kalosh në Stadia por ke një Galaxy, Samsung të prezanton me PlayGalaxy Link, një shërbim streaming i lojrave nga…

Halo: Reach vjen per PC nga data 3 dhjetor

Friday, 15 November 2019 00:25
Halo: The Master Chief Collection eshte tashme nje prej serive me te shumepritura ne PC, e para e te cilave Halo: Reach do te mberrije…

PlayStation 5 lancohet ne fund te 2020

Wednesday, 30 October 2019 18:28
Krishtlindjet e 2020 do te jene fantastike per te cmendurit pas gaming!⠀Sony ka konfirmuar se fundi i vitit tjeter do te sjelli produktin me te…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo