June 08, 2023

Neil Druckmann nga Naughty Dog tregon se pjesa e 3-të e The Last of Us mund të mos krijohet

Friday, 27 January 2023 08:22
Përshtatja e HBO për The Last of Us po tërheq gjithnjë e më tepër ndjekës, mirëpo kjo gjë nuk ka ndaluar fansat që të presin…

Fansat e Call of Duty zbulojnë dedikimin e veçantë për Harry Potter në lojë

Friday, 27 January 2023 08:19
Call of Duty: Modern Warfare II dhe Warzone 2.0 përmbajnë një sekret të vogël të lidhur me Harry Potter, e cila është zbuluar nga përdoruesi…

Duke nisur nga data 30 janar Fortnite do të kategorizohet si një lojë +18 në iOS dhe Google Play

Thursday, 26 January 2023 01:47
Epic Games ka lajmëruar se duke nisur nga data 30 janar, versioni i ri i Fortnite, v13.40, në iOS dhe Google Play nuk do të…

Një ndryshim mjaft i rëndësishëm do të vijë në modalitetin Gulag të Warzone 2

Friday, 20 January 2023 10:33
Ndryshime të mëdha do të vijnë në Warzone 2 përgjatë 2 muajve në vijim. Pas disa javësh ankesa që vinin nga komuniteti i Call of…

NPD zbulon se cilat ishin video-lojrat më të shitura në SHBA përgjatë vitit 2022

Monday, 16 January 2023 23:43
Kompania e studimit të tregut NPD Group ka zbuluar se cilat ishin video-lojrat më të shitura për vitin 2022 në SHBA. Në vendin e parë…

God of War Ragnarök është loja më e nominuar në 2023 Dice Awards

Saturday, 14 January 2023 09:45
Academy of Interactive Arts and Sciences (AIAS) prezantoi gjatë ditës së djeshme lojrat e nominuara në edicionin e 26-të të eventit të përvitshëm D.I.C.E Awards.…

CES 2023: Jim Ryan tregon se mungesës së konsolave PS5 në treg i erdhi fundi

Friday, 06 January 2023 09:11
CEO i PlayStation, Jim Ryan, morri pjesë në eventin CES 2023 për të deklaruar se problemi i mungesës së konsolave PS5 është zgjidhur më në…

CES 2023: Razer krijon një jastëk për mbështetjen e kokës në karriget gaming që ju bën të ndjeni lojën

Friday, 06 January 2023 09:07
Razer ka sjellë në CES 2023 një teknologji të re që ju bën të zhyteni akoma më thellë në botën gaming. Gjatë këtij eventi kompania…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja (Editor in chief)
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo