May 28, 2022

Indonezia do të ndërrojë kryeqytetin e saj për shkak të problemeve të pazgjidhshme të Xhakartës

Sunday, 30 January 2022 09:57
Indonezia po kërkon të ndërrojë kryeqytetin e saj për shkak të problemeve të mëdha që gjenden në Xhakartë, si përshembull ndotja shumë e madhe, popullsia…

Ndryshimet klimatike mund të rrezikojnë të ardhmen e Lojrave Olimpike Dimërore

Friday, 28 January 2022 08:11
Një studim i ri ka paralajmëruar se e ardhmja e Lojrave Olimpike Dimërore mund të jetë në rrezik për shkak të ndryshimeve klimatike. Ekspertët kanë…

Fëmijët në familjet me të ardhura të pakta shfaqin aktivitet më të ulët në zonat kryesore nervore

Wednesday, 26 January 2022 01:21
Ekspertët nga Columbia University zbuluan përmes një studimi të ri se zhvillimi i trurit tek foshnjat në familjet me të ardhura të pakta varion në…

Krijuesi i PlayStation thotë se Metaverse dhe VR Headsets janë të mërzitshme dhe të pakuptimta

Sunday, 23 January 2022 09:59
Krijuesi i PlayStation, Ken Kutaragi thotë se Metaverse dhe VR Headsets do të funksionojnë vetëm për të ndarë botën virtuale dhe reale. Metaverse është shndërruar…

Atletët amerikanë këshillohen të përdorin një smartphone të dytë gjatë Lojrave Olimpike Dimërore në Pekin

Sunday, 23 January 2022 09:48
Komiteti olimpik dhe paraolimpik i SHBA ka këshilluar atletët që të mos përdorin smartphone-t e tyre gjatë Lojrave Olimpike Dimërore në Kinë, por të përdorin…

Jeff Bezos punëson shkencëtarët më të mirë në botë për të “mposhtur vdekjen”

Friday, 21 January 2022 09:48
Themeluesi i Amazon, Jeff Bezos, ka nisur të grumbullojë një ekip me shkencëtarët më të mirë në të gjithë botën të cilët do të kryejnë…

Elon Musk paralajmëron se nëse numri i lindjeve vazhdon të bjerë, nuk do të ketë njerëz të mjaftueshëm për të shkuar në Mars

Thursday, 20 January 2022 01:59
Përmes postimit të tij të fundit në Twitter, Elon Musk kërkon nga njerëzit që të shqetësohen më tepër rreth uljes së numrit të lindjeve në…

Asteroidi gjigand 1km i gjerë do të kalojë pranë Tokës ditën e sotme

Tuesday, 18 January 2022 09:45
Një asteroid shumë më i madh se ndërtesat më të larta në Tokë do të kalojë pranë planetit tonë ditën e sotme, sipas një deklarate…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019