August 11, 2022

Binjakët e bashkuar ndahen falë ndihmës së realitetit virtual

Tuesday, 02 August 2022 09:50
Binjakët 3 vjeçarë nga Brazili, Bernardo dhe Arthur Lima, të cilët ishin të bashkuar në kokë u ndanë në mënyrë të suksesshme nga njëri-tjetri me…

Sa i rrezikuar është njerëzimi nga mbeturinat hapësinore?

Tuesday, 02 August 2022 09:47
Gjatë fundjavës disa mbetje të një rakete kineze të dalë jashtë kontrollit u përplasën në Tokë në oqeanet Indian dhe Paqësor. Më parë studiuesit ishin…

Qeveria e Mbretërisë së bashkuar pranon se ndotja e ajrit po shkakton demencën

Thursday, 28 July 2022 10:24
Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar ka njohur faktin se rritja e ndotjes së ajrit po shkakton një rritje të rasteve me demencë. Grimcat ajrore toksike…

Studimi zbulon se macet shtojnë depresionin tek gratë pas lindjes, ndërkohë që qentë reduktojnë problemet e shëndetit mendor

Wednesday, 27 July 2022 07:04
Debati “qentë kundër maceve” ka nisur prej shumë kohësh më parë, mirëpo shkenca mund t’i ketë dhënë njerëzve një arsye më tepër për të adoptuar…

Piloti regjistron disa ndriçime të kuqe misterioze mbi retë në oqeanin Atlantik

Tuesday, 26 July 2022 09:49
Disa shkëlqime misterioze me ngjyrë të kuqe u regjistruan nga një pilot ndërkohë që ai po kalonte mbi oqeanin Atlantik. Ai i krahasoi këto re…

Shakaja e një komediani në lidhje me masturbimin në hapësirë bëhet virale në internet

Tuesday, 26 July 2022 09:34
Shakaja e një komediani, i cili tregoi se astronautët janë këshilluar të mos luajnë shumë me “raketat” e tyre në hapëirë në mënyrë që të…

Karriera e influencerave është një zgjedhje e shumë personave të rinj, por ka anët e saja negative

Saturday, 23 July 2022 23:58
Një sondazh në 2019 zbuloi se fëmijët kishin më tepër dëshirë të bëheshin Youtubers se sa astronaut. Mirëpo nuk është tepër e çuditshme të shikosh…

Lord of the Rings: The Rings of Power duket mjaft tërheqës dhe plot beteja nga trailer-i i ri

Saturday, 23 July 2022 09:37
Lord of the Rings: The Rings of Power është rifreskuar tashmë me një trailer të ri. San Diego Comic-Con ka prezantuar pamjet më të reja…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo

 

 

Geek Room © 2019