October 18, 2021

1824 dronë ofrojnë spektakël mbi qiellin e Tokios gjatë hapjes së Lojërave Olimpike 2020

Friday, 23 July 2021 21:12
Për herë të dytë rradhazi në Lojërat Olimpike, shfaqja e ofruar nga dronët e shumtë ishte ngjarja që tërhoqi vëmendjen më të madhe të ndjekësve…

Facebook shpenzoi $23 milionë për sigurinë personale të Mark Zuckerberg

Friday, 23 July 2021 01:00
Një analizë e re e shpenzimeve mbi sigurinë personale të ekzekutivëve në kompanitë e mëdha teknologjike tregon se në total janë shpenzuar $46 milionë. Nga…

Videoklipi i këngës “New Normal” nga Khalid përshkruan “një pamje të përditshme” nga e ardhmja e afërt

Thursday, 22 July 2021 19:58
Kënga “New Normal” nga albumi i ri i Khalid është shndërruar në një hit të këtij sezoni, jo vetëm prej melodisë së bukur të saj,…

Shkatërrimi i civilizimit që ishte parashikuar në 1972 mund të nisë nga viti 2040

Thursday, 22 July 2021 00:52
Në vitin 1972, shkencëtarët në MIT publikuan një artikull ku shkruhej se rritja e madhe industriale dhe globalizimi mund të shkaktonte shkatërrimin e civilizimit në…

Facebook i kundërpërgjigjet deklaratave të Biden mbi keqinformimin rreth COVID-19

Monday, 19 July 2021 20:58
Facebook ka vazhduar t’i kundërpërgjigjet deklaratave të presidentit Biden, ku ai u shpreh se keqinformimi në Facebook dhe platforma të tjera të ngjashme po vret…

Dhënia e përgjigjeve në email jashtë orarit të punës mund të shkaktojë stres, dhimbje koke dhe kurrizi

Sunday, 18 July 2021 02:01
Ekspertët kanë paralajmëruar se përgjigjja e email-eve jashtë orarit të punës mund të rrisë riskun e lodhjes emocionale, dhimbjeve të kokës dhe të kurrizit dhe…

Personi që pagoi $30 milionë për të fluturuar me Jeff Bezos në hapësirë tërhiqet për shkak të “mospërshtatjes me programin”

Saturday, 17 July 2021 00:16
Fituesi anonim i biletës së shitur nga Blue Origin për fluturimin në hapësirë bashkë me Jeff Bezos nuk do të marrë pjesë për shkak të…

The Simpsons parashikuan fluturimin në hapësirë të Richard Branson

Friday, 16 July 2021 23:56
Është me të vërtetë e habitshme se si ngjarje të rëndësishme botërore janë parashikuar mjaft mirë nga seriali i animuar “The Simpsons”. Parashikimi i rradhës…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
[email protected], [email protected]

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo