January 29, 2022

Shkencëtarët në Oxford gjejnë gjenin që dyfishon riskun e vdekjes nga COVID-19

Friday, 05 November 2021 01:48
Shkencëtarët në universitetin e Oxford kanë identifikuar një gjen specifik i cili dyfishon riskun e bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes dhe përmes këtij zbulimi kanë…

Samsung lançon një palë xhinse me një xhep që kushtojnë $1,100

Friday, 05 November 2021 01:40
Samsung mendon se në botë gjenden të paktën 450 persona të cilët janë të gatshëm të paguajnë $1,100 për një palë xhinse që kanë vetëm…

Vetëm 1% e njerëzve tregojnë më tepër se 15 gënjeshtra në ditë, shumica e tyre janë të sinqertë

Thursday, 04 November 2021 06:55
Shpesh herë ne mendojmë se njerëzit janë gënjeshtarë kompulsivë, mirëpo sipas studimit të fundit u zbulua se njerëzit janë më të sinqertë se sa ç’mendohej.…

Adidas prezanton atletet e reja të inspiruara nga Xbox 360

Thursday, 04 November 2021 06:45
Microsoft po vazhdon të festojë përvjetorin e 20 të Xbox plot stil me atletet e reja të prezantuara në bashkëpunim me Adidas: Xbox 360 Forum…

Sistemi “social credit” në Kinë i dënon “qytetarët jo të besueshëm” me shpejtësi të ngadalta internet

Tuesday, 02 November 2021 18:34
Partia Komuniste e Kinës prej disa vitesh ka filluar të krijojë një sistem renditje që do të monitorojë sjelljen e popullit masiv, dhe do t’i…

Elon Musk kërkon të dijë se si $6 miliardë mund të zgjidhin problemin e urisë në botë

Monday, 01 November 2021 15:23
Elon Musk, njeriu më i pasur në botë, sfidoi një zyrtar të Kombeve të Bashkuara i cili tha se një fraksion i vogël nga pasuria…

Studimi i fundit tregon se njerëzit ngatërrojnë njohuritë e marra nga Google me njohuritë e tyre

Sunday, 31 October 2021 09:01
Google është një mjet tepër i rëndësishëm kërkimi ku ne çdo ditë mësojmë gjëra të reja mbi të cilat nuk kishim dijeni më parë. Mirëpo…

Inxhinierët në MIT kanë krijuar bimë që ndriçojnë

Saturday, 30 October 2021 09:04
Imagjinoni sikur në vend që të ndizni një llampë në momentin kur bëhet errësirë, ju mund të lexoni përmes dritës së gjeneruar nga një bimë…

Geek Room i dedikohet teknologjisë dhe të apasionuarve pas saj përmes informacioneve në
kohë reale dhe videove rreth risive më të reja.
Lidhu me stafin tonë përmes emailit në:
info@geekroom.al, marketing@geekroom.al

Editorial Staff:
Brenton Bënja
Bekim Haveriku 
Xhonald Mamo
Kristian Hodo
Klementina Mema

 

 

Geek Room © 2019